| Mariobmb a întrebat:

Va salut colegi! Intrebare: daca conduc auto și sunt implicat într-un accident iar rca-ul nu este pe numele meu. Cum pot fi despăgubit? Pe scurt cumpăr mașină fără fiscal, am acte valabile tot și sunt lovit de unul. Ce fac? Cine îmi despăgubește mașina și cum? Mulțumesc! Nu doresc răspunsuri în legătură cu fiscalul! Doar strict pe ce am întrebat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus nu tu esti vinovat, asa ca masina ta va fi reparata pe asigurarea celui care te-a lovit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca te loveste unul el te va despăgubi cu RCA lui. Că așa funcționează rca

| Mariobmb explică (pentru suntserios):

Chiar daca nu eu sunt proprietarul mașinii și nici cel trecut în RCA, nu?

| suntserios a răspuns (pentru Mariobmb):

Repet, daca nu ești vinovat ești despăgubit de RCA celui vinovat. Nu are a face cu RCA tau. Și RCA e pe mașină indiferent de cine o conduce