| AvalohAlyn a întrebat:

Vad in Mircea Geoana un om capabil sa conduca Romania mai bine decat Basescu(Uitati-va si la CV-ul lui Geoana). Ce parere aveti de Mircea Geoana? V-ar place sa devina el presedinte?

Răspuns Câştigător
| thehope a răspuns:

N-am nimic nici cu unul, nici cu altul. Un om capabil sa conduca o tara e unul care sa doreasca cu adevarat sa se implice si nu doar cu numele, sa se implice si sa se vada si rezultatul...prin urmare consider ca daca vrea sa faca ceva pentru tara, fiecare e capabil...doar sa stie ce vrea!

12 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

E interesant cum inainte de alegeri candidatii par intotdeauna foarte competenti si sinceri, iar electoratul uita ca a fost dus cu zaharelul de atatea ori inainte. Atata timp cat ne deschidem cu optimism in fata CV-urilor si promisiunilor, sa nu ne miram ca Romania va ramane in continuare un camp de manevre pentru guvernantii de maine. Poate vom avea "norocul" sa ne convingem si de Geoana, asa cum ne-am convins de Basescu. Ca de, romanul care se frige cu ciorba, sufla si in iaurt. Dar cand e vorba de gogosi electorale, le hapaie in continuare, chiar daca de 20 de ani ne tot ard la matze.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sunt de aceeiasi parere, decat Basescu mai bine Geoana.Geoana a fost un excelent ministru de externe.

| EUSIATIT a răspuns:

Toti sunt o apa si un pamint. sau alta MARIE cu aceeasi palarie. eu as dori un VEPES sai traga in tepa. poate asa le va fi frica sa mai fure daca mai au ce...ca am ajuns in sapa de lemn

| liviu00 a răspuns:

Mai conteaza cv-ul? Din cate se vede, Romania o duce din ce in ce mai bine. Coruptie abia daca exista, nepotismul a disparut cu desavarsire, criza abia daca se resimte, economia duduie, in fruntea tarii sunt numai oameni competenti. Meritul apartine categoric celor care au condus tara pana acum. Eu sunt de parere ca oricine ar fi ales, Romania are doar de castigat. Eu daca as putea i-as vota pe toti.
Lasand la o parte gluma, inapt sa fii sa votezi aceleasi persoane incompetente care au condus Romania si pana acum. Asa romanilor, mergeti la vot si puneti stampila in dreptul acelorasi oameni straluciti. Apoi sa va mirati de ce va merge prost...

| bluerose a răspuns:

De Basescu m-am convins. Dintre cei care si-au anuntat candidatura, parerea mea e ca Mircea Geoana ar fi cel mai competent.

| Silvia a răspuns:

Mie imi place sa e raraitlove struckday dreaming.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de mine ce spuneti? hai nu mai fiti copii, dracii astia si-au dat mana sa ne faca viata amara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iliescu, eminenta cenusie a PSD zicea despre Geoana, intr-un moment mai putin fercit, ca e un prostanac. Daca bunicuta judeca, se duse cv-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haha
geaana?
=))))))
nu ma fa sa rad te rog
=))
citeste
http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=5472
hha si vrei sa zici ca e mare in cv=))?
uite ce a facut ca sa ajunga mare
http://www.lovendal.net/......-mondiala/
:)
nu'mi zi mie pe nume daca psd-ul nu a adurs romania l cel mai jos nivel
citeste alea
:)
atat te rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credeti ca au sens parerile noastre? cui ii trebuie? nu da cu stupid dupa mine ca este opinia mea si scriu ce vreau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi culmea sa fim condusi de catre un prostanac la pachet cu un agramat.Fratilor,cand va veti trezi? Geoana nu este bun nici de dos la caciula, dar sa mai conduca o tara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa mai cred toti promit dar nici unul nu face nimic.eu asi dori sa. i intreb pe domni candidati chiar nu le este mila de tara si de poporul roman, domnilor face-ti cevau se poate sa va ginditi numai la interesele voastre, trezitiva si pune-ti mina pe treaba face-ti ceva va rog e pacat de tara noastra va rog va rog