| Park1Suin a întrebat:

Voi ce credeti, exista posibile sanse ca sa inceapa un razboi intre Ukraina si Rusia?

10 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Daca Putin e suficient de prost (si incep sa cred ca e), atunci da, ar fi sanse. Singura speranta a Ucrainei acum e Occidentul. Daca n-ar fi ei, Putin ar inghiti-o cand ar avea el chef.

| thegatekeeper a răspuns:

E posibil, dar nu cred ca conflictul va escalada pana in acel punct. Probabil se va rezolva intr-un mod mai rezonabil, in cele din urma.

| KateMiddleton a răspuns:

Nu,cum poate lupta micuta Ucraina contra Rusiei?

| sabin89 a răspuns (pentru KateMiddleton):

Pai Ucraina nu ar fi singura. I-am mai ajuta si noi.

| KateMiddleton a răspuns (pentru sabin89):

Da,da Rusia si doua tari de ce sa ascundem nu prea puternice.

| Park1Suin explică (pentru KateMiddleton):

Asta n-are legatura in primul rand.Armata Ukrainei e la fel de puternica ca a Rusiei, toti adultii spun asta.Nu judeca o carte dupa coperta, nici o armata dupa marimea tarii.winking

| KateMiddleton a răspuns (pentru Park1Suin):

Victoria,armata Rusiei e cu mult mai puternica.
https://www.youtube.com/watch?v=pyyxNqo0eP8
Nu-ti e prea interesant, dar eu sunt pasionata si de tehnica. Uita-te, asta-i aramata rusa.Rusia cheltuie miliarde.Iar Ukraina nu e atat de bogata si trebuie sa ai parerea ta, nu sa te cinduci dupa a adultilor.

| Park1Suin explică (pentru KateMiddleton):

Tu singura imi spuneai ca o furnica e mai puternica ca un elefant.Deci?
Tu nu stii ca aparentele inseala?

| Park1Suin explică (pentru KateMiddleton):

Daca Rusia ia armament din Ukraina, daca Rusia a luat Crimeea din punct de vedere strategic militar, ca Rusiei ii trebuia Crimeea?
Ea a luat-o doar pentru ca era iesire la Marea Neagra si ca acolo se aflau depozite cu armament.Tu nu stii, dar Ukraina produce arme pentru Rusia.
Forțele Terestre ale Armatei Ruse cuprind circa 300.000 de persoane.
Armata Ucrainei numără aproximativ 193.000 de militari
Iaca vezi, cat de mica e Ukraina, dar are ceva armata, mai mult de jumatate ca a Rusiei.Insa,ma tem ca ai dreptate, daca vorbesti despre arme.E de ajuns ca gheaghea Putin sa arunce 2 bombe nucleare peste cele mai mari orase ale lumii, si gata, ingenunchiaza Europa. Tata ne-a spus azi ca la TV se zvoneste ca pana in 2016 Europa nu va mai exista, si PUTINash o sa inceapa mai intai cu stapanirea Ukrainei si a Moldovei.Ei, da ce-i Moldova? Arunci o bomba nucleara peste ea si gata.Noi speram ca sa nu se ajunga la razboi, dar habar nu avem ce e in mintea lui Putin.Acum intelegi dc nu-mi place Putin?
Pentru el,moldovenii sunt aceiasi evrei pentru Hitler.sad
Putin e insetat dupa putere si teritoriu,se pare ca nu i-o ajuns, vre tot globul.
O sa se inceapa de la o tara mica, pe urma Europa, pe urma USA, si gata...sad
De s-ar gasi vreo servitoare de-a lui Putin sa-i puie in bors otrava.laughing)

| ArianaGrande a răspuns:

Probabil, insa sper ca nu. Pentru ca daca va incepe si noi vom fi in pericol. Dar Obama a spus ca ne va sprijini, insa eu tot am o banuiala proasta...