| AnonimusCc1991 a întrebat:

Care sunt sansele sa inceapa un razboi intre SUA si RUSIA(SI CHINA)?

Răspuns Câştigător
| sokey a răspuns:

Șanse foarte minime, deoarece nu ar risca un război după cum ai văzut și certurile cu Kiev. Putin putea liniștit sa facă ceva pentru acel teritoriu dar înainte de toate, oricât de nervos era, nu s-a ajuns acolo. Suntem în cea mai liniștită și cea mai buna perioada din istorie. Asa ca, stai calm! https://youtu.be/IgOVVXguh_Q

2 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

China - Comunista - detinuta de jîdani (ei au inventat comunismul)

SUA - controlata (neoficial) de jîdani (economic, politic etc.)

Rusia - ca sa stii pe viitor, comunismul in Rusia a fost ridicat de bancheri americani evrei. Ei au creat si finantat PSDMR (partidul bolseciv). Dupa caderea URSS, un alt comunist evreu, Putin, a venit la putere si am auzit ca a declarat public ca vrea sa reinstaureze comunismul in Rusia. Oricum tensiunile actuale sunt intentionate pentru ca aceeasi evrei controleaza economic si politic toate statele mentionate de tine. Primul Razboi Mondial a fost intentionat creat ca sa le aduca mai multa putere economica peste Europa. URSS deja inghitise Europa de Est, evreii cam controlau Anglia si Franta iar Germania a fost controlata tot de ei pana sa vina Hitler si sa-i scoata din pozitiile de putere. Se pun presiuni pe crearea unui al treilea razboi mondial pentru a facilita guvernul unic global pe care ei incearca sa-l creeze. Daca ar fi razboi, probabil o parte din populatia globului ar fi decimata, ca mai apoi dupa tot ei sa vina cu solutia de "pace", si anume unirea organizatiilor si statelor lumii sub un singur guvern mondial. Asta este scopul lor. Observa cum se creeaza diferite conflicte de razboi, intre UE si teroristi, intre crestini si musulmani, intre SUA si Rusia, totul este abuz de putere pentru a crea circumstante de razboi. De vreme de EU este controlat tot de jîdani, evident ca au lasat imigrantii sa vina sa faca prapad in Europa, cu precadere mai ales in Germania, apoi Londra si Paris. Intra la mine pe cont pe "Pagina Mea" si ai sa gasesti o gramada de lucruri care sigur o sa te intereseze.

| Demetrov a răspuns:

Deocamdata se desfasoara un razboi economic, nu suntem analisti sa stim cu exactitate.