| Edyjuhguhg a întrebat:

Salut, am nevoie de un raspuns pe tema Rusia-Ukraina!
Voi ce credeti ca se va intampla?
Oare noi vom avea de suferit sau este doar intre ei?

7 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Copilării. E doar o râcă între ei. Ei se ceartă, ei se împacă. Nu-i lua în seamă.

| zilog a răspuns:

EU AM INCEPUT SĂ INVESTESC BANI IN UCRAINA CA LE-AU SCAZUT RAU MONEDA LOR NAȚIONALĂ iar acum poți cumpăra tot felul de făbricuțe ateliere chestii mici afaceri pe acolo prin țara lor de 5 ori mai ieftin de cât acum 6 luni de zile
adică esti de 5 ori mai bogat
așa că dacă o iau rușii tu tot o să ai ceva valoros acolo un service auto o chestie o benzinărie o stație de betoane o vulcanizare ceva
si dacă înving Americanii atunci să se dea mari de ce trebă bună au făcut ei o să le repare moneda națională asă că ție o sa îti carescă banii de 5 ori

unde ai mai vazut tu dobândă sigură și garantă la bani de 5 ori banii garantat

asta e oportunitate să cumperi active pe acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca porneste razboi vom avea de suferit. Daca nu porneste nu vom avea de suferit.

| MrAM a răspuns:

Noi deja suferim, prin sanctiunile impuse de catre statele implicate. Nu vi se pare ca a crescut putin pretul gazelor, energiei electrice, petrolului in ultima perioada? Conflictul dintre Rusia/Ucraina e cat se poate de real. Nu enevoie de o invazie propriu zisa din partea Rusiei pentru a destabiliza Ukraina, se poate face si prin alte mijloace. Dupa cum a mentionat cineva suntem in 2022, razboiul poate capata diferite forme acum si se poate desfasura atat pe front cat si in mediul online prin atacuri cibernetice si altele. Rusia a pus stapanire pe Crimeia in 2014 si cam asta aveau de gand si acum, pana sa fie presati de marele puteri gen USA, Germaia, UK si inclusiv China (datorita jocurilor olimpice ce se desfasoara in perioada asta). Sincer nu as fi surprins daca ar invada-o sau nu. Probabil acum pun in balanta daca merita sau nu in functie de sanctiunile impuse de restul statelor.

| scp3008 a răspuns:

Va fi o anexare rapida, urmata de sanctiuni economice, si schimb de vorbe goale. Nimeni nu se baga la ww3

| Emma24dsxd a răspuns:

Nu cred ca se va ajunge la noi in tara cu asa ceva..adica nu imi pot imagina si suntem in 2022 nu stiu cine mai sta de razboaie ca in trecut? Nu e de ajuns prin cate am trecut cu pandemia, cu valuri peste valuri cu tulpina x..y..Pentru un incapatanat de rus sa se omoare lumea in strada? E cam absurd.
Nu cred ca se ajunge la asa ceva si are ce are cu ukraina nu cu noi.

| UserNameLost a răspuns:

Nu cred că vom suferi mai mult decât Turcia din cauza războiului din Siria, adică aproape deloc, cu excepția milioanelor de imigranți care i-au tranzitat.
Eu cred că va fi cel mult o anexare oficială a regiunii Donbass, după cum au ocupat Abhazia și Osetia de Sud din Georgia.