| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce intelegi de aici? '' O confirmare a platii va fi trimisa automat dupa verificare extras bancar, operatie ce poate dura aprox. 5 zile lucratoare de la efectuarea platii, abonamentul fiind valabil conform specificatie factura/perioada valabilitate. '' E valabil cu data din factura abonamentul sau e valabil dupa 5 zile? Este abonament de parcare lunar la parcare cu plata

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Este valabil dupa confirmarea platii! Adica celui care ai platit va confirma ca ai platit prin mesaj, email etc. Asta poate dura 5 zile pana atunci abonamentul NU este valabil!

| MihaiSpeedster a răspuns:

1. Trimiți plata pentru o factură.
2. Încasatorul/recipientul verifică plata (extrasul bancar) și când se confirmă că a intrat banu’, îți trimite automat o confirmare.
3. Plata a fost făcută pentru o factură de parcare. Factura a fost trimisă pe data de xx/xx/2022. Pe factură scrie pentru ce perioadă este cerută suma (gen servicii de parcare luna August, sau servicii de parcare 15 August-15 Septembrie). Deci factura SPECIFICĂ. Poate specifica data la care începe serviciul, sau poate specifica faptul că abonamentul e valabil de la data confirmării plății, sau de la data plății. Citește atent factura și vezi ce specifică.

| StefanDrg a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Scrie asa pe factura " factura este valabilă conform perioadei înscrise pe aceasta in prezenta dovezii unei plati."

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru StefanDrg):

Nu bre. La o rubrică scrie suma, la alta descrierea bunului sau serviciului achiziționat. Ce e scris acolo?