| pitbull93 a întrebat:

Voi pe cine ati pune presedinte in locul actualului? eu as zice sa vina vreun neamt

20 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Eu o sa-i votez pe totiwinking Toti imi sunt la fel de dragi, deci nu ma pot decide. Sper doar sa-mi ajunga cerneala.

| IMC90 a răspuns:

Ma intreb cum poate cineva cu judecata limpede sa creada toate aberatiile lui Diaconescu.
Dupa el, impozitul pe profit o sa scada de la 16% la 10%, TVA o sa scada dramatic si vor mai ramane doar 4 taxe? Sa fim sriosi, si asea-s numai cateva ineptii...
Oricine intelege cum functioneaza lucrurile in ansamblu, isi da seama ca sunt doar promisiuni populiste inposibil de realizat, si ca Diaconescu e cel mai parsiv dintre candidati...

| NuDauFunda a răspuns:

Stati linistiti romani, voi candida eu si voi ridica tara pe noi culmi.

| MoNsTeR a răspuns:

Si eu cred in Diaconescu.Bani are deci nu cred ca se pune problema ca sa fure 1 CENT macar, eu cred ca s-a saturat si el sa fie furat de statul roman si de asta vrea sa se implice.Adica el avand o firma ar stii cu ce ar trebui sa ajute statul firmele... ajutor in adevaratul sens al cuvantului nu a oferi"cadouri" prin contracte.Iar pe de alta parte el n-a fost niciodata la guvernare sau intr-o functie publica nu avem de ce sa-l acuzam, sa-l aratam cu degetul ca"uite ce ai facut acum nu stiu cati ani "ca pe restul proveniti din pdl usl UDMR MAI ALES sau altii care s-au perindat pe la guvernare.In orice caz daca nu diaconescu atunci oricine nu a mai fost implicat in conducerea tarii de ex:corneliu vadim tudor sau remus cernea. Oricum sper sa nu fie anticipate si la prezidentiale nu de alta dar daca raman prezidentialele anul viitor atunci pot sa il votez si eu pe DDlaughing

| FerLin a răspuns:

Un neamt oricat de bun ar fi el si capabil, daca l-ai bagat in sistemul asta infect ce ne indruma tara pe cararea din prezent, are doua variante: ori trece de partea mafiotilor de la putere, ori se intampla ceva si zboara de la conducere, de buna voie sau calcat de masina "din greseala".
O idee mult mai buna ar fi sa schimbam toata administratia tarii cu una compusa strict din nemti ca tot ii luam pe ei ca exemplu care sa nu sa nu aiba nimic in comun cu cei de acum, sa o ia de la zero, cu legi, cu strategii, ordonante de urgenta etc.
In ceea ce-i priveste pe cei nemultumuti de ideea de a ne conduce un strain la noi in tara, eu spun ca e mult mai bine sa vina un strain care sa faca treaba buna aici in tara respectandu-ne cultura, valorile si tot ce este specific Romaniei, decat sa ne fure in continuare unul din cei datorita carora stau oamenii acum in strada la prosteste. In sprijinul acestei conceptii am un singur exemplu, "Raed Arafat", o fi avand si el anumite interese dupa cum se speculeaza, dar se lupta cu sistemul si a facut ceva VIZIBIL pentru oamenii din Romania. O fi legea asta a sanatatii editata frumos, dar listele cu cei ce vor profita de pe urma ei in cazul in care este aprobata, sunte facute de mult, iar noi, cobaii suntem de asemenea impartiti in fuctie de orasele in care locuim, celor care vor profita de lacunele acestei legi si de punctele ei forte. Cand omul de rand va vrea sa deschida un spital de urgenta particular de exemplu nu va mai avea nici o sansa, cunostintele, prietenii, rudele celor de la putere vor fi acaparat "piata" acestor servicii deja.
Nu uitati, traim in Romania, unde japca de la nivel inalt e la un nivel mult mai inalt decat constientizeaza omul de rand sau de exemplu cei ce sunt in aceeasi situatie ca acest om:
http://www.facebook.com/....../photo.php

| Omulrational a răspuns:

Aia care il vreti pe Diaconescu presedinte voi ganditi? Cum poti pune presedinte un om care cauta sezationalul pe teviziunea sa,care transmite in direct si in reluare,fantome,posedati,tigani, scandaluri, al 1.000 lea episod Elodia etc.

| mariazet45 a răspuns (pentru Omulrational):

Daca e sa aleg intre Basescu si Diaconescu,as zice sa ramana Basescu,nu ca e mai bun,dar celalalt e sub orice critica,a facut si face bani din scandaluri, Romania va fi o arena de circ, pana in 2013 o mai aparea vreo unu, ca oricum Base nu se lasa cu una cu doua.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru mariazet45):

Mai rau decat este nu se poate ajunge.
decat ponta sau antonescu, i-as vota pe vadim sau diaconescu.
As fii foarte curioasa daca si-ar mia tine emisiunea de la 12 noaptea laughing

ps pentru fraierica de rudiy : diaconescu are deja bani!
Mai degraba pui unu cu bani decat un sarantoc. ala sarantoc primul lucru care incearca sa-l faca este sa fure si apoi daca mai ramane timp si pentru altceva.

| pitbull93 explică (pentru fetitaCUPiscoturile):

Eu zic ca de ce ai mai multi bani de aia iti trebuie si mai multi

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru pitbull93):

Da asta asa e, sunt anumiti oameni inebuniti pentru avere, cred ca cu cat ai mai multi bani cu atat esti mai puternic.

Cel mai prost om de pe planeta asta il consder pe dinu patriciu, care se zicea ca a reusit sa ia peste 2mld de euro cash pe actiunile rompetrol. In loc sa si tina banii si sa cumpere o insula- 2 si sa petreaca tot restul vietii, boul de el ce face reinveteste toti banii in afaceri falimentare, si in prezent are datorii foarte mari la stat, Lantul de magazine mic.ro e falimentar, averea lui a ramas in porcarii investite, lichiditati IOC!

| pitbull93 explică:

Da la fel de drag v-a fost si basescu la inceput, eu zic ca toti fura cand vor ajunge la putere, ziceam sa vie vreun neamt pentru ca ei au alta mentalitate. Uitativa la Germania este o tara model condusa de oameni inteligenti, nu credeti ca daca ar veni unul si la noi nu s-ar schimba tara putin in bine. Eu personal nu las accepta pe diaconescu.

| MescaMascalina a răspuns:

Hai sa ii dam o sansa lui Diaconescu, sigur scoate tara din impas. Si mai e si dragalas

| GothicTiamat a răspuns:

Strainii sunt educati altfel deci da un "neamt" ar fi bine sau macar cineva din parlamentul european. Aduceti-va aminte cate a facut Carol pentru tara.

| grgdlk a răspuns (pentru GothicTiamat):

Sa se treaca la Monarhie zicea un user mai devreme intr un post de al lui

| MTC a răspuns:

Pe Eu

| Roxanaioana a răspuns:

Eu credeam ca tara noastra se numeste ROMANIA! De ce sa vina vreun neamt? Nu avem romanii destui in tara asta?! Il prefer pe Dan Diaconescu cara imi este foarte antipatic, inloc de vreau neamt.

| Rúdíy a răspuns:

De ce sa vina strain, chiar am ajuns asa...sa ne conduca strainii, iar diaconescu dupa parerea mea nu poate duce...o sa dea de bogatii si se strica ca toti presedintii pe care i-am avut pana acum laughing

| IMC90 a răspuns (pentru Rúdíy):

Imi pare rau sa te dezamagesc dar... asa am ajuns. Adevaratul presedinte al Romaniei este Jeffrey Franks. Basescu a jucat exact cum i-a cantat FMI.
Toata tara am vandut-o strainilor (vezi companiile petroliere, bancile, hotelele, chiar si insula serpilor am castigat-o ca s-o concesionam strainilor...) Si acum, vor Rosia Montana (exista ceva chiar mai important decat aurul acolo...)

| Rúdíy a răspuns (pentru IMC90):

Intradevar.asa este. noi nu avem nevoie de straini.straini ne mananca.iar cu rosia montana o lasa sa putrezeasca cate bogatii are tara noastra se lasa sa fie exploatata de straini

| tipuIpentruIurgenta a răspuns:

Stiti de ce oameni cer un parlament de tehnocrati
nu stiti!
oameni vor oameni specializati pe un anumit domeniu astfel incat niciunul sa nu creada ca el poate sa se bage in treaba altuia, ceea ce a facut basescu!
sunt de acord cu ei si sustin miscarea revolutionara!