| AlexDorinel a întrebat:

Vot astea sa bage armata obligatorie pentru aia care fac 18 ani și n au loc de munca și nici facultate? Sau care e faza?

18 răspunsuri:
| DidiPuscariasu3 a răspuns:

Unde ai citit faza asta.

Răspuns utilizator avertizat
| DidiPuscariasu3 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Am inteles. Intrebam intrucat e prima oara cand am auzit laughing))

| gabicoo a răspuns:

Știrea asta te vizează în mod direct!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru gabicoo):

rolling on the floor

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu are cum, pentru că țara e săracă și nici oameni nu sunt. În 2004 România a intrat în NATO și serviciul militar obligatoriu a fost scos.
România e țară moartă adică nu produce nimic ci doar consumă.
România pentru a avea oameni care să lupte pentru ea trebuie să angajeze și să antreneze iar asta costă mult. Tu ști cât costă să pregătești un soldat de la A-Z?
Țara e săracă nu avem bani pentru a pregăti sute de mii de oameni pentru război.
Atâta timp cât handicapați din guvern fură bani România nu va putea face nimic.

Nu mai pune botul la toate știrile false scrise de toți escroci.

| Mosotti a răspuns:

Nu se va mai baga armata obligatorie in nici un caz.

| TheStrategist a răspuns:

Nu se va mai băga armata obligatorie.

| doctorandus a răspuns:

A avea o armata de masa costa anno 2021 miliarde de Euro. N-au politicienii atati bani de la buget.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ar fi o idee rea, macar ar baga putina discipilina si i-ar aduna pe toti puturosii, sa-i duca la armata sau la agricultura, cum faceau pe vremea comunismului.

| JustStitch a răspuns:

E un lucru bun daca întra din nou armata obligatorie

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru JustStitch):

Ceausescu stia ca nimeni nu va ataca RSR-ul, in rest armata era inzestrata mizerabil din punct de vedere militar, iar instructia pur militareasca era un lux pentru trupele de elita.

| Lukasssz a răspuns:

Sper ca nu va fi obligatorie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

In nici un caz nu voi intretine vreodata puturosii, asta este clar!
Cate despre donatii, da, am dat si voi mai da, dar prefer sa ajut copii nevinovati, batranii neputinciosi, nu putorile tinere si sanatoase care sunt rusinea parintilor si a tarii.

Răspuns utilizator avertizat