| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare,este posibil sa se bage armata obligatorie în Romania?
Sper să nu!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atât timp cât facem parte din UE armata nu e obligatorie
Ce zici tu acolo e vorba de mers afectiv la lupta și data tara intra in stare de razboi e irelevant că tu vrei sau nu... Daca ești apt mergi la lupta

| nyoentox2002 explică (pentru suntserios):

Pai eu nu vreau

| suntserios a răspuns (pentru nyoentox2002):

Irelevant.
Daca faci parte din personalul recrutabil conform legii e absolut irelevant ce vrei tu

| AndreiGaneapefacebook0 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Faci intre 3-7 ani ca popa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca da! In sha'Allah.

| Cehoslovacia a răspuns:

Noi barbatii care suntem pe TPU, suntem niste fatalai, aparam acest site minunat, in caz de razboi ne batem intre noi aici.

| nyoentox2002 explică (pentru Cehoslovacia):

Serios fără glumă! cica am auzit ca vrea sa ii ia pe toti intre 18 si 50 de ani!

| Cehoslovacia a răspuns (pentru nyoentox2002):

Calmeaza-te ca nu e problema de razboi la noi, e mai mult un joc psihologic jucat de rusi cam agresiv, isi semneaza sentinta daca ataca happy
in al doilea rand, nu o sa aleaga pe oricine, se dau niste probe pe care trebuie sa le treci, oricum daca iti este frica de armata iti zic ce fac eu sa scap daca se baga obligatoriu, ca n-are rost sa murim de tineri pentru ce? o tara de nimic?
discuti cu un psihiatru sa iti dea inapt de armata dpdv psihic, eu asta am sa fac.

| nyoentox2002 explică (pentru Cehoslovacia):

Eu nu vreau în armată!

Răspuns utilizator avertizat
| Enea_Tomita_1996 a răspuns:

Se baga sigur, incepe razboiul cu rusia