| Biggiesan a întrebat:

Vouă vă vine să credeți că mai există încă politicieni în România?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca stii ca politician are doua acceptiuni: aceea de om politic si aceea de persoana care practica politicianismul, respectiv in teorie urmareste rezolvarea problemelor comunitatii iar in practica se ocupa de interesele proprii.
In prima acceptiune vor fi existand dar eu nu-i stiu, in a doua acceptiune sunt o gramada. Numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai, politician a fost Nicolae Titulescu, si ala a murit demult, asa ca...altii nu stiu sa mai fie.

| harciog a răspuns:

Dar atunci ce naibii sint astia? Le putem spune simplu;"interesati"?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru harciog):

Din pacate, astia nu sunt decat niste fripturisti, care trec de la un partid la altul, exact ca sobolanii care parasesc corabia care se scufunda.
Ti-a placut ce analogie prezidentiala perfecta am facut? laughing

| harciog a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Ce-i analogia? Ceva de bine?

| Annd a răspuns:

Nicola Titulesc intr-adevar a fost presedinte al Adunarii Generale al Societatii Natiunilor, prin care Roamnia a avut cea mai mare implicare in politica de exterior in perioada interbelica.
O perioada in care intr-adevar aveai cu ce te mandrii. Acu cu ce sa te mandresti? Cu coruptie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care-s aia, ca eu nu-i vad. Eu vad doar clovni in cirdasie cu clanurile interlope, sau hoti sadea.

| Biggiesan explică (pentru anonim_4396):

In cîrdășie și cu m_u.e. iștii de străini!

| Stefanu a răspuns:

Astia sint hoti, nu politiciani adevarati.
Stima!