| anonim_4396 a întrebat:

Vouă va vine sa credeți ca încă mai sunt homofobi și transfobi in 2023, pe bune?

Răspuns Câştigător
| Pocait01 a răspuns:

Oamenii sunt diferiți în raportarea lor la realitate. Unora pe place ideea de a vedea astfel de diversitate, altora le produce dezgust. La fel se întâmplă și la mâncare, asta nu înseamnă că dacă unora nu le place ciorba de burtă atunci sunt oameni de urât.
Dacă tu ești homosexual și-l urăști pe cel ce nu-i place asta, nu ești cu nimic mai bun ca el... din contră.

23 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Important nu e în ce an suntem ci pentru ce scop a inventat Creatorul nostru organele noastre sexuale și ce e soune conștiința cu care ne- a dotat pe fiecare.

| mODIN a răspuns:

Traducere: "Voua va vine sa credeti ca inca mai sunt oameni care nu s-au luat dupa minoritatea populatiei Statelor Unite care detine companiile de mass media in absolut toate ideile pe care le au in cap?"

| RAY a răspuns:

Eu nu am nimic cu nimeni,nu judec un grup de persoane,eu dacă e sa judec,judec,critic argumentiv individual,sunt persoane trans care o fac pentru banii sau atenție, trăim într o lume narcisa mai nou, vrem sa fim remarcați și pupați în fund, ducem lipsa de validare mulți dintre noi, vezi și tu ca minoritățile au mai multe drepturi decât majoritatea iar vocea lor este promovata de ue, usa

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa nu credem?
In 2023 sunt oameni care inca se roaga pentru ploaie in loc sa construiasca sisteme de irigatii

| Seba2013 a răspuns (pentru suntserios):

Pleaca bre cu irigatia ta. Cand noi construiam corturi, temple, case si aveam tara cu sisteme de curatare voi va inchinati la soare. Noi aveam si instrumente muzicale insa nu de astea disonante cu spiritul ci doar consonante si consacrate.

| Mayhem666 a răspuns:

Din nefericire, da, imi vine sa cred, si de fiecare data cand ma gandesc la ei, imi vine sa... nu mai zic nimic.
Homofobi, transfobi, rasisti, sexisti, inceli, numai gunoaie.
The trash belongs in the trash can!

| Mayhem666 a răspuns:

@RAY pentru ca aparent, mai nou am aflat ca ma ignora desi nu am mai vorbit cu el de mult timp si nu eram in termeni de cearta, dar in fine, treaba lui.

"vezi și tu ca minoritățile au mai multe drepturi decât majoritatea"

Sincer sa fiu, nu cred ca minoritatile au mai multe drepturi din moment ce noua ne este interzis sa ne casatorim cu cineva de care ne place doar pentru simplul fapt ca acea persoana are intre picioare ceva ce avem si noi la randul nostru. Iubirea pentru noi e ilegala daca nu suntem hetero.
Chestia asta cu "Voi vreti mai multe drepturi" e bullshit, nu cerem mai multe, cerem drepturi egale.
Dreptul la casatorie, dreptul la un job, dreptul la ceea ce aveti si voi ca si persoane heterosexuale. Cum sunt astea considerate ca si "extra drepturi" cand voi le aveti, iar noi nu? Chiar sunt curios sa vad cum interpretezi tu asta.
Te stiu pe tine de ani buni, si chiar te admiram, ma distram cu tine pe aici, dar sincer, acum mi-am cam pierdut tot respectul pentru tine. Ai fost si tu pe server la supica, si daca mai stii, te-am intrebat daca iti mai aduci aminte de kine, e clar ca nu ma recunosti, ce pot sa spun, am avut un hiatus de la TPU, si mi-am schimbat si numele de utilizator.

| CostinAlamariu a răspuns:

Da, îmi vine să cred. Sunt chiar aici cool

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Based

| anonim_4396 explică (pentru CostinAlamariu):

Te rog pleacă, mulțumesc

| CostinAlamariu a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde

| Seba2013 a răspuns:

Important este ca v-ati umplut pe lista de multiplicitate a cuvantului. Sunteti un cuvant plus ca pana acum cuvantul ducea lipsa de voi. Acuma sunt cuvinte si cuvinte. Ce vrei sa fim platonisti sau lgtbeisti si sa ne antrenam in cuvantul vostru? Vrei ca cuvantul tau sa imi intre in minte si sa dezvolt toleranta si la mintea ta? Eu am mintea lui Hristos, ii ocupata..Nici macar banii nu mi-au stricat mintea si tu vrei sa vad pisica caine. Cu tine este mai usor sa descopar binele. Insa cu Sofistii, Nietzsche sau Platón este mai greu sa vad daca cuvintele lor sunt goale, relé sau bune. Imi scutura coarda si vad o pluralitate de linii. Vor sa am personalitate multipla si sa gandesc incoerent. Un guvern cu 10 regi pana ajung la o decizie se asasineaza intre ei. Unu mai si doarme, devine pasiv. Nu mai foloseste capul ii lasa pe altii.

| suntserios a răspuns (pentru Seba2013):

Ce ai bagat boss?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nimic boss, culcate

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Alta care nu știe să folosească TPU.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Asa si trebuie

| anonim_4396 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Cu frustrați ca tine, cred și eu

| slayer09 a răspuns:

Eu unu as fi un "transfob", nu ca as avea ceva cu oamenii aceea transexuali, nu ii judec, este treaba lor, chiar ii compatimesc, dar nu sunt de acord cu propaganda lor de a spune ca transexualitatea e ceva normal, pentru ca nu este, e ca si cum ai spune ca cancerul este normal si ca hai sa fim toti plini de cancer, sau ca drogurile sunt normale si hai sa fim high toti, iese din normalul lucruilor. Imi pare rau pentru cei transexuali pentru ca stiu ca viata lor a fost plina de suferinta astfel incat nu stiu cu ce sa se identifice si cred ca schimbarea genului e pentru ei, sau poate fi si din cauza plictiselii si a asimilarii si acceptarii acestui trend de ati schimba sexul ca sa fii "diferit". Deci nu mi-o lua in nume de rau, dar aici vorbim la categoria religie, adica de ceea ce a lasat Dumnezeu normal pe pamant. Eu te aceept asa cum esti, pentru ca stiu ca multi cei transexuali aveti inima mai mare ca altii care nu sunt, dar fii smerit si acceptati problema, nu fa propaganda.

| IceRope a răspuns:

Sunt unul dintre ei. Mai ușor cu promovarea anormalului. Este strict treaba fiecăruia ce și cum și-o trage, normal sau între buci, cât timp nu zbiară lângă urechile mele și o face în privat. Voi, ăștia woke, sunteți o specie aparte, cu viața distrusă din start având valori de raportare care tind spre zero absolut. Nici să vă compătimesc nu pot. LMFAO

| Seba2013 a răspuns (pentru IceRope):

Problema nu este ca se trezesc asemenea curente ci ca se vor impune. O sa trebuiasca dupa aceea sa luptam cu geneticienii. Nu o sa se mai invete singular, plural, feminin sau masculin ci o alta invatatura. Tu si eu dam ca adevarat limbajul care l-am invatat pentru ca in spatele ochilor se afla o structura educativa pe care ne bazam. Cand structura se schimba se schimba si cultura. Noi suntem o productie sau o asemanare a celor care construiesc cultura. Cand spunem putere, politic, imperiu, etc., ne referim la aceste forte.

| anonim_4396 explică (pentru IceRope):

Ușor creștinule

| suntserios a răspuns (pentru Seba2013):

Esti foarte nesigur pe sexualitatea ta de iti este frica ca cineva iti va impune cu cine sa faci sex. Pare ca daca un homosexual stranuta pe langa tine esti gata sa ii cedezi.

| doctorandus a răspuns (pentru IceRope):

Circa 60% din cetatenii SUA sunt woke.