| laeimbrea a întrebat:

Vreau sa imi fac o terasă, am nevoie de autorizatie de construcție daca o fac din lemn toata?

Acum cateva luni mi-au spus cei de la Primărie ca nu este nevoie si acum dintr-o data este nevoie.

Tin sa mentionez ca sunt într-o zonă rurala.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este nevoie de autorizatie de constructie.

| mihai69 a răspuns:

Și din chirpici dacă o faci, tot ai nevoie de autorizație de construcție.

| GouDidodino a răspuns:

Pentru orice construcție ridici iti trebuie autorizație, la fel si pentru demolare.

| laeimbrea explică (pentru GouDidodino):

Păi unii zic ca trebuie, am sunat un proiectant si mi-a spus că nu am nevoie de autorizatie daca este o terasă deschisă, fără geamuri si încălzire...

| laeimbrea explică:

Multumesc pentru răspunsuri