| Miruna9090 a întrebat:

Buna, cand aveam vreo 12 ani imi aduc aminte ca am gasit o carte la biblioteca despre o fata care s-a trezit intr-un oras singura. Fata avea amnezie si stiu ca incerca foarte tare sa isi gaseasca mama. Imi aduc aminte ca avea coperta rosie si era pentru adolescenti. are cineva vreo idee numele carti?

1 răspuns:
| AndreeaXMaria a răspuns:

Poate aceasta carte este: "Amnesia" de Jennifer Rush-Acest roman urmărește povestea unei fete care se trezește într-un oraș necunoscut fără nicio amintire despre trecutul ei. În timp ce își caută mama, personajul principal descoperă indicii despre propria sa identitate și se confruntă cu un mediu periculos și complex.