| măcheamăăăî a întrebat:

Ce carti mai subtiri (cam de 200-300 pagini ) stiti? As avea nevoie de niste idei, pentru ca in timpul scolii nu-mi permit sa citesc carti prea stufoase.

22 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

"Adevărul despre îngeri"
"Calea către Hristos". Le gasesti pe ambele aici: http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html

| oprescudorin11 a răspuns:

Pai povestioare. Edgar Allen Poe, are o gramada de povestioare fascinante. Si Henry James.Primul american, al doilea englez.Sau Caragiale, in schite.

| wolder a răspuns:

Nunta in cer mircea eliade

| UnleashedPsycho a răspuns:

Marele Gatsy e subţire, cel puţin a mea, fiind ediţie mai veche, e de dimensiuni reduse. Laleaua neagră, Dama cu camelii, Casa cu o mie de etaje. Cum au spus şi ceilalţi, cărţi uşor de citit sunt cărţile cu Agatha Christie(mie mi-a plăcut Cuţitul în ceafă). Ai putea citi şi Ioana sau Adela, e posibil să-ţi fie folositoare anul viitor. Ambele-s scurte şi uşor de înţeles.

| bogdan72 a răspuns:

„Stigmatul Casandrei" (Cinghiz Atimatov), cam orice de Fitzgerald, Sorokin si Salinger s.a.

| Sadic a răspuns:

Depinde de genul care te interesează. Şi spune-mi şi o clasă ca să te pot ajuta happy

| măcheamăăăî explică (pentru Sadic):

Sunt intr-a Xa big grin

| Sadic a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Oho.păi am auzit câte ceva de Portretul lui Dorian Grey, eu am citit Mănâncă, roagă-te, iubeşte şi mi-a plăcut mult. De asemenea mai poţi citi romanele lui Agatha Christie...care sunt poliţiste happy (Martorul mut e una dintre cele citite de mine) şi Jocurile foamei (doar că e cam grosuţă, când o să ai mai mult timp).
O ultimă carte ar fi De veghe în lanul de secară. Sper că ţi-am fost de ajutor laughing

| măcheamăăăî explică (pentru Sadic):

Am citit De veghe in lanul de secara, dar si carti de Agahta Christie.Bine ca mi-ai amintitwinking Mersi de raspuns

| Sadic a răspuns (pentru măcheamăăăî):

N-ai pentru ce happy Sau ceva de Mircea Cărtărescu, dacă-ţi place.

| măcheamăăăî explică (pentru Sadic):

E destul de greoi.happy

| Sadic a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Mda. Sunt de acord happy

| stefan889 a răspuns:

Cei 3 muschetari

| stefan889 a răspuns:

Cei 3 muschetari

| stefan889 a răspuns:

Cei 3 muschetari

| măcheamăăăî explică (pentru stefan889):

Aproape m-ai convins sa o citesc laughing

| Kmovie_Fan_1995 a răspuns:

Maitreyi,Ciuleandra

| măcheamăăăî explică (pentru Kmovie_Fan_1995):

Le-am citit happy Sunt faine si subtiri

| nijwe a răspuns:

Mara,zic eu, e foarte utila la liceu