Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce carti va place sa cititi in timpul liber? Eu am foarte mult timp liber si vreau sa mi-l ocup citind. Aveti o carte preferata? Ce genuri preferati?

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Imi place foarte mult sa citesc carti istorice. E adevarat, ma si ajuta la facultate, insa o fac cu mare placere. Din tot ce am citit pana acum, de departe cartea mea favorita este una care nu se axeaza numai pe relatari istorice bazate pe documente sau izvoare, ci are si o doza de fictiune. Aceasta este "Mandria Cartaginei - Romanul lui Hannibal" de David Anthony Durham. Recomand. Altele ar mai fi: "Vietile celor doisprezece Cezari" de Suetonius, "Razboinicii lui Hitler" de Guido Knopp sau "Al doilea razboi mondial" de Anthony Beevor. De asemenea, mi-au placut foarte mult biografiile unor sportivi: Zlatan Ibrahimovic, Roger Federer, Rafael Nadal, Andre Agassi, Ilie Nastase.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AFR81):

Citeste si "procesul de la Nurnberg"

| Rozzovela a răspuns:

Magazinul magic de jucarii-angela carter, pare pentru copii, dra e mega tare

| pinkpityc a răspuns:

Sub aceiasi stea chiar dacă ai vazutimp filmul, sa citești cartea e altfel, merita citita e superba

| SallAll112 a răspuns:

Eu prefer destul de mult cartile politiste deoarece te tin in suspans. Ca si carte si-as recomanda: "Crima in Orient Express" de Aghata Christie

| SpedyKid a răspuns:

Carti de psihologie.

| Anca_Lazar_1989 a răspuns:

Carti bune si usor de citit captivante: Jane Eyre, Rosu si negru, (mai vechi) Clopotele, Parfumul, (mai noi). Daca ai citit vreuna dintre acestea mai revin si cu alte titluri daca vrei happy. Spor la citit!

| RaysaR a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! Si mi-e imi plac cartile psihologice. Recunosc ca n-am citit carti istorice pana acum dar o s-a incerc.

| RaysaR a răspuns:

Nu pot s-a aleg un raspuns castigator pentru ca le consider pe toate castigatoare. Am inceput deja s-a citesc,, Sub aceeasi stea" - John Green urmand apoi si altele. Momentan pot s-a citesc doar ce gasesc online. Am precizat intr-o alta intrebare de ce.
Inca o data multumesc pentru raspunsuri si mai astept si altele!

| RaysaR a răspuns:

Multumesc tuturor!