| EGGc a întrebat:

Hey, am citit, acum ceva timp, o poveste super drăguță despre o lume in care am fi împărțiți în Alpha si Omega. Ideea a fost chiar interesanta, alpha se puteau căsători doar cu omega si se distingeau după feromoni.
Mi-a plăcut destul de mult si sunt curioasă daca mai exista cărți faine (pe care sa le pot cumpara) pe această idee. Nu neaparat de dragoste, doar sa fie interesante.
Ce mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Distopii Young Adult, ori SF Young Adult, asta cauți propriu-zis
Lauren Oliver-seria Delirium: Delirium, Pandemonium, Requiem
Pierce Brown-Furia roșie, Furia aurie, Furia dimineții
Kiera Cass-seria Alegerea: Alegerea, Elita, Aleasa, Moștenitoarea, Coroana
Veronica Roth: Insurgent, Divergent, Experiment
Erika Johansen-Regina Adevărată, Invadarea Ținutului Tearling
Alexandra Bracken-Minți primejdioase, Niciodată înduplecate, După asfințit
Victoria Aveyard-seria Regina Roșie
Amie Kaufman & Meagan Spooner-Cioburi de stele, Fărâme de şoapte, Frânturi de lumină
Susan Ee-Îngeri căzuți, Lumea de Apoi, Sfârșitul lumii
Holly Black-Prințul nemilor, Regele malefic
Lois Lowry-Darul lui Jonas, Făuritoarea de albastru

| EGGc explică (pentru Raven):

Multumesc, " furia rosie" am început-o de curând, dar am renuntat pentru "ABC-ul psihopatului de succes ", dar am sa o reiau, multumesc ❤. Chiar m-ai ajutat, am rămas în pana cu cărțile!

| Raven a răspuns (pentru EGGc):

Cu plăcere! Spor la citit!

13 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Biblia laughing.

| EGGc explică (pentru Celcestietot):

Multumesc, dar nu, nu prea coincid? As vrea ceva care sa aparțină genului fantezie, iubire sau/si actiune. Dar apreciez raspunsul destul de rapid.

| Celcestietot a răspuns (pentru EGGc):

Cu placere! Pai esti fata sau baiat, ca iti pot spune ce ai putea?

| EGGc explică (pentru Celcestietot):

Sunt fata, dar nu prea vad ce importanta are : ))). Dacă vrei să spui " acțiunea " e pentru tipi, sau orice alta eticheta, te rog nu : )).

| Celcestietot a răspuns (pentru EGGc):

Oh... deci avem de aface cu o aventuriera, mai ai sa imi spui ca esti gamerita : )). Ai prefera sa iti spun mai bine niste filme, sau seriale? Sau vrei neaparat carti?

| EGGc explică (pentru Celcestietot):

Nu ma pot numi gamerita, dar imi place sa joc pubg. Nu am nevoie de seriale laughing) am reînceput Naruto pentru moment. Dar multumesc oricum!

| Celcestietot a răspuns (pentru EGGc):

Cu placerewinking! Nu ma uit la seriale, dar recomand AOT si Tokyo Ghoul. Acum depinde daca ai timp pentru seriale si de preferintele tale.

| EGGc explică (pentru Celcestietot):

Le-am vazut (sunt anime-uri ) laughing).

| Celcestietot a răspuns (pentru EGGc):

Da happy

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

De exemplu, eu scriu o chestie pe care aș vrea s-o public sub formă de carte-n viitor. Am început să scriu dar m rămas fără idei happy

| EGGc explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Cand o vei termina, sa ma anunți :O.