| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a spus ca unele site-uri nu sunt de incredere la anumite rubrici(ex.: istorie, politica, conspiratii, masoni,economie,tari,oameni,etc.), chiar si clipuri de pe YouTube si sa le citesc din carti. Atunci la ce categorie de carti a bibliotecii gasesc o serie completa si sigura despre masoni, planurile lor diabolice si altele legate de oameni si Univers? Sunt in urma cu foarte foarte multe lucruri din viata si de aia intreb. Pentru ca multi mint, ascund fapte socante iar in realitate afiseaza pe mass-media doar minciuni care sa sune corect politic. (Parca si vad ca masonii si alti nemernici miliardari cu chipuri de relicve inumane ar ascunde acele carti secrete despre omenire, conspiratii si altele ca nu cumva sa fie condamnati la moarte pentru faptele cele rele.) Recomandari?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu prea cred ca o sa gasesti despre conspiratii la biblioteca. Poti incerca sa citesti articole in engleza dar sa nu te astepti sa gasesti exact ceea ce vrei tu. In mare parte ce scriu site-urile, o fac pentru vizualizari cat mai multe si ori umfla adevarul ori scriu articole care nu au o baza reala in spate. Incearca nature.com si phys.org

| oz_1736 a răspuns:

Te dai bine pe langa Papa de la Roma si intri in biblioteca Vaticanului.

| anonim_4396 explică (pentru oz_1736):

Papa de la Roma e mason?

| oz_1736 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca e mason, dar cartile de acolo sunt mai vechi decat religiile si societatile secrete de azi.