| Monroe2017 a întrebat:

As vrea sa citesc o carte noua dar nu prea am idee din ce domeniu.As vrea ceva ce considerati voi ca m ar pune pe ganduri,ce m ar face sa ma gandesc mult timp la ea dupa.O carte care sa merite sa fie citita.Daca aveti mai multe, va rog sa le scrieti.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vrei ceva de cultura generala sau merg si recomandari de romane?

| Monroe2017 explică (pentru Adry05):

Si romane desigur

| Adry05 a răspuns (pentru Monroe2017):

Mie mi-au placut mult Rebecca, pe aripile vantului, la rascruce de vanturi, 1984. Cam astea mi-au ramas mai bine intiparite.

| munteanuionvictor a răspuns:

Contele de Monte Cristo, 2 ani de vacanță, Robinson Crusoe, 20000 de leghe sub mări.