| Ionut0988764 a întrebat:

Va rog sa imi recomandati niste carti despre univers. Sunt atras pe partea asta de astrologie. Si daca puteti sa imi facegi un mic rezumat sa vad despre ce e vorba. In romana (cartile)

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Astrologia nu este despre univers.
Te duci la biblioteca orașului și găsești.

| romeo78 a răspuns:

Caută revista Știință și tehnică, on-line, dar și la chioșcuri de ziare.
De asemenea, cărțile domnului Alexandru Mironov, chiar încearcă să discutați cu domnul Mironov pe Facebook. Căutați pe Google numele domnului Mironov, ca să aveți profilul real al dânsului.
Nu te speria, astronomia, astrologia, se completează una pe cealaltă. Căci, zodiile tot din formele unor corpuri cerești au fost create. Tot, folosind corpuri cerești, creezi profilul zodiacal.
Succes!

| homosapiens a răspuns:

Pentru inceput nu mai confunda astrologia cu astronomia. Astonomia se ocupa cu studiul corpurilor ceresti in timp ce astrologia cu zodiile. Lucruri total diferite.
Iar ca sa ti raspund la intrebare, ai putea incepe cu un manual de astronomie. E cea mai buna introducere in aceasta stiinta. Te atentionez insa ca astronomia este foarte complexa, este de fapt un fel de fizica, ai multe calcule si formule. Daca o sa citesti carti legate de astronomie fara sa ai cateva cunostinte esentiale te asigur ca nu o sa le intelegi.