| zambetcald a întrebat:

Ascultati deseori muzica populara, si daca da, ce solisti preferati?

2 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Muzica populara indobitoceste, atat am de zis.Nu ai nicio scuza daca ai mai putin de 50 de ani si asculti populara, e groaznica!

| Ecea a răspuns:

Nu foarte des,dar cateodata cand imi aduc aminte da.
Imi place Ion si Ionut Dolanescu,Maria Lataretu,Maria Ciobanu,Ion Ghitulescu,Maria Tanase,Tudor Gheorghe,Petrica Matu Stoian,Niculina Stoican.
Am avut privilegiul de a canta cu cativa din cei specificati mai sus,sunt oameni minunati,ei chiar stiu sa se distreze.
Si muzica populara este un stil de viata, din pacate prea putini din Romania apreciaza muzica populara(folclor), cel putin tineretul aproape deloc.