| alinagyo a întrebat:

buna, ce parere aveti despre muzica rock?

Răspuns Câştigător
| GuitarFly a răspuns:

Pentru mine e cam singurul, daca nu chiar singurul gen de muzica ce mai foloseste instrumente adevarate si nu si-a pierdut elementul uman (ok, la partea asta m-am inspirat din ce a zis dave grohl). Daca asculti o melodie rock, poti auzi in orice moment un solo genial sau un refren care iti ramane intiparit in minte. Muzica aceasta comerciala nu are nimic special in ea, nimic inedit.

44 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Perfecta

| Furculingură a răspuns:

E preferata mea.
Şi a familiei mele. Părinţii mei sunt rockeri. ( şi unchii şi mătuşilehee hee )

| Musique a răspuns (pentru Furculingură):

Aww,familia perfectă! love struck
La mine numai eu ascult rock. sad

| Wøodenpints a răspuns (pentru Musique):

De când asculți tu rock?

| Musique a răspuns (pentru Wøodenpints):

De azi dimineață Wooden.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Musique):

Nu erai tu aia cu dubstep-ul și melodii oribile de pe la tv?

| Musique a răspuns (pentru Wøodenpints):

Ascult și dubstep. (fără câcaturi de la tv)

| Thunderstruck a răspuns:

Satanisti, fac vraji in cimitire la 12 noaptea.

| alinagyo explică (pentru Thunderstruck):

corect laughing din pacate aceeasi mentalitate.

| alinagyo explică (pentru alinagyo):

Si nu cred ca se va schimba niciodata

| Thunderstruck a răspuns (pentru alinagyo):

Ce, nu-i asa?

| alinagyo explică (pentru Thunderstruck):

NU!

| Thunderstruck a răspuns (pentru alinagyo):

Cum ma, ca eu vazui numai rockeri cu plete satanisti, nu vazui niciunu normal.

| alinagyo explică (pentru Thunderstruck):

Unde ca vin si eu acuwinking

| Thunderstruck a răspuns (pentru alinagyo):

Si tu esti satanista?

| alinagyo explică (pentru Thunderstruck):

Tocmai m-am uitat la playlist-ul tau surprise si...surprise esti satanist...

| єχcєєℓ a răspuns:

O ador :X
Muzica mea preferată.
Tu ce zici?

| alinagyo explică (pentru єχcєєℓ):

Si eu, dar din pacate nu am prieteni care asculta rock si incerc sa aflu cum vad oamenii genu asta de muzica

| єχcєєℓ a răspuns (pentru alinagyo):

Mi se pare mult mai interesantă și versuril chiar transmit ceva ca rap-ul ăsta cu înjurături...

| alinagyo explică (pentru єχcєєℓ):

Nici nu se compara eminem cu john lennon sau alice cooper, rock=muzica buna

| єχcєєℓ a răspuns (pentru alinagyo):

Să fiu sincer nici nu știu cine e eminem
De Pitbull am auzit odată la topul celor mai sexy vedete de pe mtv la 12 noaptea laughing

| alinagyo explică (pentru єχcєєℓ):

Mda.l-am dat exemplu tocmai pentru ca e foarte cunoscutwinking

| єχcєєℓ a răspuns (pentru alinagyo):

Eu tot nu știu cine e.Dau importanță doar muzicii care merită happy

| alinagyo explică (pentru єχcєєℓ):

Ma bucur ca poti sa asculti decat muzica pe care vrei tu s-o asculti, eu din pacate sunt "obligata" de soru-mea

| єχcєєℓ a răspuns (pentru alinagyo):

Ah mie-mi spui...mă disperă soră mea cu manelele toată ziulica laughing

| alinagyo explică (pentru єχcєєℓ):

Urat..cati ani ai, din curiozitate happy

| єχcєєℓ a răspuns (pentru alinagyo):

Și ea 21 dar când mai vine în vizită...moare de dorul meu.

| Duucu a răspuns:

Nu-mi place, mi se pare un gen de rahat.Adică sataniștii ăia care dau din plete și puștoaicele cu piercinguri în buric...

| fuzzer a răspuns:

Muzica rock, de fapt este muzica oamenilor inteligenti.

Nu-mi place acel rock ce ma zgarie pe creier, parca hard ii spune acelei categorii.

| Wøodenpints a răspuns (pentru fuzzer):

Muzica oamenilor inteligenți spui?
Nici nu știi peste câți idioți am dat care ascultă rock.

| fuzzer a răspuns (pentru Wøodenpints):

Ma rog, oamenii nu pot fi caracterizati dupa genul de muzica pe care-l asculta.

Eu asa i-am catalogat, dar normal c-or exista si "idioti", cum spui tu.

Mie-, i place baladele, in special beatles.

| Wøodenpints a răspuns (pentru fuzzer):

Nu am spus că există ȘI idioți. Am sugerat așa mai fin, că există MULȚI idioți care ascultă rock.

| alinagyo explică (pentru Wøodenpints):

Exista si astfel de oameni care se dau ce nu sunt, insa majoritatea sunt oamenii deschisi la minte, chiar inteligenti cum spune fuzzer. Oamenii cu un IQ scazut (majoritatea) asculta porcariile alea de manele si muzica de la tv care seamana intre ele happy.

| Wøodenpints a răspuns (pentru alinagyo):

Nu cred că doar manelele și comerciala sunt singurele genuri de muzică ascultată în mare parte de idioți.

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Este un gen de muzica destul de dragut!
BVB Forever! laughing

| Rakanishuu a răspuns:

Pentru mine muzica rock este ca LalaBand pentru fetite. :3

| alinagyo explică (pentru Rakanishuu):

Urata comparatia, dar am inteles si ma bucur happywinking

| Rakanishuu a răspuns (pentru alinagyo):

Hehe... pai nu asa este?winking Si da... dar nu m-am putut abtine laughing)

| MetalHead04 a răspuns:

O da, muzica mea preferata.

| nowar a răspuns:

O parere foarte buna :p

| ALEX2402 a răspuns:

Eu o ascult cand sunt nervos

| maxb a răspuns:

E energica.Imi place!

| Dannyofficial a răspuns:

Rock muzica facuta din prostie crede-ma! ma pis pe ea.

| ICHBalexnunu a răspuns:

Unele melodii sunt foarte misto, altele parca ar fi urlete de morti, morti de mai multe ori( marlyn monson). Este doar parerea meahappy