| Zergyu a întrebat:

Buna seara,

Am achizitionat stick Kingston de 16gb, pentru a copia muzica.mp3 sa ascult in masina.
Problema este ca nu-mi apareau toate melodiile copiate atunci cand ascultam in masina. Crezand ca s-au sters cumva, am verificat stick-ul connectat la pc, dar nu erau sterse. Apoi mi-a spus cineva sa incerc sa le schimb numele sa nu fie prea lung si intr-adevar a functionat, pana azi cand am copiat din nou niste melodii. Nu-mi apar toate cele copiate desi am tinut cont sa nu aibe numele prea lung sau sa contina!@#$%^'. S-au copiat toate fara nici o problema, dar doar cateva din cele noi imi apar cand ascult la casetofonul din masina si sunt in total ~370 de melodii, sunt intr-un singur folder. Am selectat melodiile si am dat la >"ProprietatiRead-Only"-bifat crezand ca ma va ajuta, dar nici un rezultat.

Ce as putea face sa-mi citeasca mereu toate melodiile adaugate pe stick?

Va multumesc!

5 răspunsuri:
| Paul2711 a răspuns:

Salut. Am intampinat o problema de genul celei descrise de tine. Casetofonul meu nu deschidea foldere(daca muzica era impartita pe genuri in foldere diferite, nu le citea pe toate), daca mai aveam si altceva pe stick(un document word, pdf, etc) nu imi citea melodiile. Asa ca am lasat decat muzica pe stik, fara folder si a mers perfect. Daca nu rezolvi nici asa problema, uitate la formatul melodiei, poate casetofonul nu e capabil sa citeasca respectivul format. Sper ca sa iti fie de ajutor.

| Zergyu explică (pentru Paul2711):

Le-am scos din folder, l-am sters, si le-am bagat asa "direct". Acum apar melodiile care le-am copiat ieri, dar nu mai apar cateva care erau inainte. Toate au un format.mp3.
Acestea fiind spuse tot nu am rezolvat. Multumesc oricum de ajutor.

| Zergyu explică:

Alte raspunsuri va rog? :-(

| Zergyu explică:

As mai dori niste raspunsuri pentru ca nu am rezolvat problema, va multumesc.

| Zergyu explică:

Am reusit sa rezolv problema.
Am redenumit toate melodiile sa aiba nume cat mai scurte si le-am impartit in 3 (sa fie 100+ melodii intr-un folder) si asa imi apar toate. Va multumesc oricum pentru incercarea de a ma ajuta!