| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU.
Uitati care e problema : Am talent la muzica dar problema e ca de fiecare data cand sunt chemata sa cant la un eveniment refuz deoarece mi-e frica, am emotii prea mari.Ce-as putea face?

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

În lumea asta a spectacolului dacă nu ai curaj şi tupeu nu prea răzbaţi! O cunoştinţă de-a mea semăna cu tine la temeri, dar înainte de a urca pe scenă lua puţină tărie în fălci să-i treacă emoţiile!

| Konata a răspuns:

Buna!
Pai trebuie sa ai curaj si sa-ti infrunti temerile. Trebuie sa te gandesti ca, dupa ce o sa canti toata lumea o sa te aplaude si o sa te simti in al 9-lea cer. Asta e secretul: trebuie sa-ti faci curaj si sa te urci cu convingere pe scena love struck. Insa. i-ai putea canta parintilor tai ca sa te obisnuiesti sau ai putea canta in fata oglinzii. Succes mult mult mult! :*

| MarcŞiAtât a răspuns:

Salut! Nu cred ca te putem ajuta noi prea mult..totul depinde de tine. Eu sunt tobosar si am cantat un timp intr-o trupa. Mergeam pe la baluri alea, alea. Prima oara cand am cantat pe scena a fost acum 3 ani ..sincer mi-a fost naspa la inceput. dar m-am gandit ca e ceva daca am ajuns sa cant pe scena. ( bine.m-am gandit si ca sunt in fundal si oricum daca fac mici greseli nu se prinde nimeni). Trebuie doar sa te gandesti ca faci ceea ce iti place si sa ii dai naiba pe cei din jur ( macar pentru cateva minute ..pana iti trec emotiile)

| MissxD a răspuns:

Du-te la inceput la karaoke. Acolo nu cred ca ar rade cineva de tine! Sau la ce eviniment esti invitata, poti canta. Daca vrei, poti! Nu trebuie sa iti fie teama, inchide ochii in timp ce canti, fi discreta, nu te uita la cei ce te asculta. Imagineaza-ti ca esti doar tu si scena happy
Poate dupa ce vei avea curaj participi la un concurs televizat gen X Factor, Vocea Romaniei!
Bafta!