| Mishu29 a întrebat:

ce parere aveti de acest subwoofer : https://www.thomann.de/ro/behringer_vq1500d.htm pentru o camera mica zic eu, cu dimensiunile 3x3. 40x2.30 m, pe care o voi antifona pe interior cu ghips carton fonoacustic si vata de sticla de 5 cm (direct peste tenuiala) si peste voi pune tapet deoarece gletul se va crapa sigur 100%; nu sunt sigur in totalitate daca voi pune glet sau voi acoperii peretii si tavanul cu burete pentru absobtie fonica, odata cu ecoul voi pierde si bass, si nu as vrea asta

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intrebarea e dacă cumva vor auzi ceva și vecinii sau dacă audiția din cameră va fi optimă?

| Mishu29 explică (pentru sierra1):

Nu, intrebarea era daca stiti cum se aude si ce poate...dar nu am mai avut rabdare si am mers astazi pana in senia sa il ascult si am fost total dezamagit de "performantele" pe care le-a atins. pe site spune ca ajunge pana la 120 db un spl foarte mare pentru gama asta de pret ...nici cu mega distorsini nu a ajuns acolo. l-am testat la volum maxim amplificat prin mixer subwoofer ul, si chiar nu suna bine deloc. nu recomand nici macar celor care vor sa asculte muzica cu mai bult bass. ala e praf