| AnonimMareMareMare a întrebat:

Ca sa elimin ecoul dintr-o camera e de ajuns sa lipesc peste tot pe pereti si dulap si etc bureti din aceia cu triunghiuri si pe tavan si gata, scap de ecou?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E ciudat că într-o cameră de dimensiuni obișnuite ai ecou.

| AnonimMareMareMare explică (pentru sadrian46):

Mda, se aude atunci cand vorbesc tare, in special cand inregistrez, parca rasuna din mobila, din tavan, un sunet asa neplacut.

| sadrian46 a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Un profesor de canto îți poate spune.
Un medic ORL are și el metodele lui de testare.

| LPCTSTR a răspuns:

Cu cat e mai plina camera, cu atat dispare ecoul.
Incearca cu niste plante mai de graba decat cu bureti urati insirati pe pereti, cred ca poti sa-ti pui si ceva asemanator acelor covoare pe care si le puneau bunicii pe pereti, un material de genul ar putea ajuta.
Nu stiu cat de mult costa buretii aceia dar mi se pare destul de invaziva ideea propusa, incearca cu cativa si dupa mai completezi.

| AnonimMareMareMare explică (pentru LPCTSTR):

Stiu, dar ideea e ca nu-i insir asa unu aici, altul acolo, ci lipiti unul de altul incat sa nu se vada deloc printre ei peretele. Ajuta sau ii pun degeaba? Mie unu mi-ar placea cum se vede. Insa ideea e daca ajuta sa dispara ecoul. E destul de plina camera, insa cand inregistrez se aude ciudat. Deci, ar ajuta sau nu acei bureti?

| LPCTSTR a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Va ajuta, dar, din nou, incearca sa iei putini ca sa nu dai bani degeaba si vezi ce se-ntmpla cu cativa.

| AnonimMareMareMare explică (pentru LPCTSTR):

Camera trebuie in totalitate facuta, nu o parte