| RedNightmare a întrebat:

Câți ani trebuie să exersez ca să cânt la bass ca Spiros Antoniou din Septicflesh? Exersez în fiecare zi de la jumătate de oră până la o oră sau mai mult.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai e in joc o variabilă: îi zice talent, cum stai cu asta?

| RedNightmare explică (pentru sierra1):

Nu există talent omule, există skill pe care îl obții după mult efort depus

| sierra1 a răspuns (pentru RedNightmare):

"| RedNightmare: Nu există talent" - pe bune? poți să repeți te rog să-mi notez?

| RedNightmare explică (pentru sierra1):

NU EXISTĂ FUCKING TALENT,există oameni cu iq mai ridicat și nu chiar, cu cât ești mai deștept cu atât mai repede înveți, există anumite elemente de la natură ce se transmit ereditar, dar asta nu e TALENT, TALENTUL E UN MIT, tu crezi că muzicienii și pictorii au putut deodată să facă ceea ce le-a adus popularitate? Ei au învățat și au exersat mult!

| sierra1 a răspuns (pentru RedNightmare):

"| RedNightmare: TALENTUL E UN MIT,"

exercițiul șlefuiește talentul, dacă nu-l ai, poți să exersezi șlefuitul la un piciorul de la scaun. N-am timp să polemizez dar ceea ce spui e fals. hai pa!