| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre stilul punk? Argumentați.

Răspuns Câştigător
| loveiseverything a răspuns:

Despre muzica punk sau despre romanii care se cred "punkeri"?
Daca te referi la muzica, sunt unele formatii pe placul meu:Ramones, Sex Pistols,Rancid, the red jumpsuit apparatus,Set your goals, Misfits, Your Demise; dar nu ma omor cu acest gen de muzica.Si daca te referi la "punkeri", aia de se cred "anarhisti" cu toate ca nu stiu ce e aia sau poate ca stiu explicatia de pe net dar tot nu stiu ce e aia, am o parere ...cam aceeasi parere ca la cei care se cred emo.

6 răspunsuri:
| DreamAutopsy a răspuns:

Nu prea le am cu punk-ulhee hee
Dar mai ascult Sex Pistols, Blink 182 (pop-punk), Dead to me,Face to face, The Casualties...și cam atât, cred...n-am nimic împotriva acestui gen de muzică, chiar îmi place dar tot la rock-ul meu rămân laughing

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

N-o să-mi dau prea mult cu părerea, că nu le am cu punk-ul. Ţin doar să spun că mi se pare aiurea cum acum punk-ul e confundat cu... alte chestii, sau mai bine zis, alte chestii sunt considerate punk. Şi mulţi au impresia că punk-ul e ceva nou, când de fapt a început prin 1970. Nu, "muzica" computerizată şi numită greşit punk-rock, interpretată de cântăreţi precum Avril Lavigne e o chestie nouă (relativ). Punk-ul e cu totul altceva.
Whatsoever. Imi place The Clash. Adevărul e că nici nu am ascultat mult punk, n-o fi pentru mine. "Stilul" poate cuprinde multe lucruri. Dacă te referi şi la altceva în afară de muzica propriu-zisă, stilul vestimentar şi atitudinea mi se par interesante. (Nu că muzica n-ar fi la fel.) Dar, cum am spus, nu pentru mine. De data asta îmi place să privesc.

| Raengar a răspuns:

Nu-mi prea place punk-ul e un fel de rock dar mult mai soft
nici punkerii nu-mi plac (ma refer la cei care se cred anarhisti dar nici nu stiu ce inseamna)
oricum dupa parerea mea punk-ul e pentru prepubertini
si nu ascult nici trupe punk

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@AddePitiqqa,
eram curioasa sa vad si ceilalti. Pe mine nu ma incanta, mi se pare un wannabe. Si stop cu trollingul pe intrebarile mele ca nu ma deranjeaza. Chiar ma bucur ca aflu raspunsuri noi, gogosica infuriatabatting eyelashes.

| AddePitiqqa a răspuns:

Le am cu punk.ul şi să nu.mi mai comentezi că te prindd de fl***iiii ăia ai tăi.Ai inţeles tu căţea?¿ Cică: Ce părere aveți despre stilul punk? Argumentați. Dutee tu jeg! Noaba dreQ. Vrei şi tu să te bagi in seamă că tot comentezi waiting.Hai marş! şi mai zici de mine că pun întrebări despre machiaje punk, emo şi nu mai ştiu ce. Măcar eu sunt ROckeriță şi nu pun întrebări despre machiaje şi stilul punk deageaba ca tine că nu ai ce face.

| AddePitiqqa a răspuns:

- şi eu rămân tot la rockul meuu ca şi: DreamAutopsy.