| Ensiferum a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica Rock? Rog ascultatorii acestui gen muzical sa nu raspunda la aceasta intrebare.

27 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Majoritatea pieselor sunt niste piese bolnave dar mai sunt si cateva bune... big grin

| Ensiferum explică (pentru lpavel):

Bun, bolnave in ce sens?

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Ce înțelegi tu prin piese bolnave?
https://www.youtube.com/watch?v=GpBOoPrlDsM asta cred că-i cea mai bună piesă rock românească, ce-i bolnav aici?
https://www.youtube.com/watch?v=8SbUC-UaAxE Dar aici?
https://www.youtube.com/watch?v=nEiY3rjpAmA Dar aici?

| Aslam a răspuns (pentru anonim_4396):

Care este problema ta, omule? rolling on the floor)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aslam):

Scuze, cred că am greșit persoana din neatenție. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E haios. Religiosii vor spune ca e muzica satanista. Ateii ca e muzica buna. Eu sunt ateu, deci stii deja ce voi spune. Vazand raspunsurile de mai sus, daca voi credeti ca melodiile astea

https://www.youtube.com/watch?v=n4RjJKxsamQ
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4

Si multe MULTE altele ca astea ca sunt "bolnave", va asigur eu ca trebuie sa fiti castrati si sa nu aveti voie sa faceti copii. Sunt destui ca voi in RO, si deja tara aia e vai mama ei.

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Scorpions canta rock dar Wind Of Change nu e o piesa rock! laughing sau poate vrei sa-l numesti slow-rock? laughing

| TheRealFantasy a răspuns (pentru lpavel):

Dude, e una din cele mai populare si influente balade din toata istoria rock-ului, si tu spui ca nu e rock? =))
Slow-rock? =))

https://www.youtube.com/watch?v=guRDYdqupb0
Slow-rock? =))

Du-te si asculta salam sau d-astea si lasa-ne pe noi astia mai "bolnavi" sa ne dam cu parerea

Personal cred ca exista multe melodii rock, din diferite sub genuri care sunt mult superioare majoritatii din ce e pe la radio sau mainstream bullshit-uri, electro, etc.
Mare parte generatiile de la inceput din anii 70'-80', rock clasic, hard, distorted-blues, shoegaze, chiar si post-rock cum ar fi Queen, The Who, Led Zeppelin, The Beatles, Scorpions ca tot s-a mentionat, Metallica, Guns N' Roses, Pink Floyd, Deep Purple, Nirvana, Dio, Black Sabbath, Lynyrd Skynyrd, Radiohead, Rainbow, Queensryche, Rush, Jimmi Hendrix Experience, chiar si Ensiferum (btw, nice name :D ) si lista poate continua... dar lumea incuiata nu va admite niciodata lucrul asta, fiind prea comozi si ascultand in continuare beat-urile din remix-uri sau din melodii trap/dubstep care le-au ramas impregnate in creier.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Nu. E Hard Rock. https://en.wikipedia.org/wiki/Wind_of_Change_(Scorpions_song)
Inainte sa incerci macar sa faci pe desteptul cu mine, informeaza-te.

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

E hard rock? laughing daca ar durea prostia... laughing Eu am zis ca e cantata de o trupa rock dar piesa nu e rock! Tu ce faci? imi dai un link unde imi spune ca piesa e cantata de trupa rock Scorpions... laughing Nu stii sa faci diferenta intre un slow si un hard! laughing

| lpavel a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Daca e cantata de o trupa rock asta nu inseamna ca si piesa e rock!

| lpavel a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Piesele rock sunt alea in care urla, tipa si sar in sus ca diperatii! Alea sunt piese rock!

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Inteligentule. Uita-te in dreapta la descriere. Orice melodie are genul trecut la descriere. Dupa ca esti praf, mai te si lauzi. Doamne fereste."Piesele rock sunt alea in care urla, tipa si sar in sus ca diperatii! Alea sunt piese rock!" Desigur ca numai unu ca tine putea spune asa prostie. Pleaca la manelele tale prietene ca altceva nu stii. Dar desigur, de ce sa nu incerci sa faci pe desteptul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Ai dreptate, cred că e o manea cântată de o trupă rock.
https://www.youtube.com/watch?v=CBW3J3swy_s Și asta, pe notele lui George Enescu, e bolnavă?

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Deci Queen nu e trupă rock, Pink Floyd nu e trupă rock, Led Zeppelin nu e trupă rock, Phoenix nu e trupă rock, The Neigbourhood nu e trupă rock, Aerosmith nu e rock (e și o muzică bolnavă, nu degeaba Eminem le-a cumpărat drepturile pentru refrenul de la ''Sing for the moment'', nu?) pentru că nu au melodii în care urlă și sar în sus?

| TheRealFantasy a răspuns (pentru lpavel):

Ca mica idee, nu exista "slow-rock", de aia radeam, exista soft rock si e un subgen al muzicii POP, deseori asociat si cu POP-Rock.
Baladele rock sunt de obicei hard-rock sau heavy-metal si daca o trupa e hard/heavy 99% din melodiile lor vor fi sigur din genul ala.

| lpavel a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Taci dracu ca habar nu ai ce citesti laughing cine a zis ca exista slow-rock? Esti prost ca o *** bleaga laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Doar tu ești deștept, nu?

| TheRealFantasy a răspuns (pentru lpavel):

Tu ai spus "poate vrei sa il numesti slow-rock", am presupus ca esti confuz in legatura cu genul, daca a fost doar o incercare de insulta ironica atunci imi pare rau, nu prea mai exista sanse de recuperare pentru ce ai tu. oh go on

| AndreiM77 a răspuns (pentru lpavel):

Este pur si simplu soft-rock. Rock-ul e foarte diversificat.

| AndreiM77 a răspuns (pentru lpavel):

"Piesele rock sunt alea in care urla, tipa si sar in sus ca diperatii!"
Da... buna explicatia..., esti extraordinar.
Muzica de opera ce mai e? Acolo nu se urla deloc?

| AndreiM77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i baga pe toti credinciosii in aceeasi oala. Nu sunt ateu, sunt credincios, dar genul meu preferat e rockul.
E o muzica buna, de calitate, ce ramane in istorie. Iti imaginezi tu ca lady gaga, inna, sau cine mai sunt acum ca vor mai fi asculti dupa o perioada de 10 ani? mai mult sau mai putin? NU!
Rolling Stones, Queen, pink floyd, aerosmith, bon jovi, scorpions, ac/dc, deep purple au piese de o vechime de mai bine de 30 ani, si inca sunt si vor fi ascultate mult timp de acum incolo, chiar daca vor muri.

| VictorFenrir a răspuns:

Pai atunci de ce ai mai pus intrebarea? ca sa raspunda doar cei care zic ca e muzica satanista?

| Ensiferum explică (pentru VictorFenrir):

Vreau sa asociez raspunsurile cu ceva... nu ma pot pronunta pana nu primesc mai multe raspunsuri.

| Aslam a răspuns:

Muzica rock este ascultată de satanisti bolnavi care vor arde in ead.
Salam pă sistem, să stie!

| millar a răspuns:

Rock-ul nu este muzica satanista eu asa consider, ce-a ce reprezinta chestia satanica din muzica sunt unele melodii si imbracaminte pe care o poarta.
Exista melodii pe care le-asi asculta la nesfarsit si care sunt rock
Genul muzica difera de la o persoana la alta, unele persoane nu suporta volumul la care sunt redate melodile
Altele pur si simplu din cauza gandiri lor josnice critica asta fara a oferi o sansa

| ColdHeart a răspuns:

Soricei prajiti? rolling on the floor
Cine ai vrea sa raspunda? Cei care nu au ascultat asa ceva vreodata?