| UchihaEmiko a întrebat:

Hey! Am o intrebare...Ce parere aveti despre muzica rock? happy devil \m/

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Ador acest gen de muzica. Rock-ul si Metalul mi se par cele mai interesante genuri de muzica pe care le-am ascultat de cand ma stiu. Ascult, ce-i drept, si multe alte genuri de muzica pe langa rock sau metal, dar nu le apreciez atat de mult.
Subgenurile mele preferate de rock sunt rock-ul simfonic, hard rock-ul si rock-ul clasic.
Trupele preferate - pe plan principal Nightwish, Metallica si Rammstein. Pe plan secundar Nirvana, Queen, Within Temptation, Amranthe, Bon Jovi, Scorpions, Aerosmith, KISS si multe altele.
Ce pot sa spun ca nu imi place din treaba asta cu rock-ul sunt melodiile excesiv de lente, care te baga in boala(de felul meu prefer muzica antrenanta) si, de asemenea, melodiile cu mesaje si versuri urate(despre antihristi sau moarte etc.), insa, din fericire, ambele categorii reprezinta o parte foarte mica a acestui gen complex de muzica, deci, totodata, pica si afirmatia(stupida afirmatie a blegilor)Rock = Statnic.

28 răspunsuri:
| Nucreeed a răspuns:

Imi place muzica rock, dar nu pot sa zic ca's mort dupa ea.Nu's rocker, dar ii respect pe rockeri/metalisti, deoarece marea parte din cei pe care i'am intalnit in rl, mi'au dovedit ca sunt persoane demne de respect, fata de astia care asculta numai Alex Velea si Connect-r.

| Ravenborn a răspuns:

Cea mai tare. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai primit un raspuns deja,... unul concret. laughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe bune? Niciun metalist cu sarcasm pana acum?! uau...

| Чернобыль a răspuns:

E cea mai tare!devil

| tranquilaaa a răspuns:

Imi place.

| BlackWaltz a răspuns:

"The Qween" am trait s-o vad si pe-asta laughing
LE: domnisoara de mai sus si-a sters raspunsul in care lauda trupele legendare precum "The Qween"...

| Nucreeed a răspuns (pentru BlackWaltz):

Se numeste sWag, bai.Suna mai bine cu w decat cu u.Ce sa stii tu.rolling on the floor

| BlackWaltz a răspuns (pentru Nucreeed):

Bineinteles...sunt o demodata si jumatate ar trebui sa-mi fie rusine...laughing)

| Toader_Andreea_1996_pDkq a răspuns:

Mi-e nu-mi place muzica rock o urăsc

| Thunderstruck a răspuns (pentru Toader_Andreea_1996_pDkq):

Se vede, am observat ca 99% din cei care-o urasc sunt analfabeti.

| Buubbu a răspuns (pentru Toader_Andreea_1996_pDkq):

A fost odata ca niciodata, ca mai bine n-ar fi fost si nu s-ar fi povestit.A fost odata o fetita care ura muzica adevarata si pe deasupra mai era si analfabeta.Intr-o zi, o fata de pe TPU I-a vazut raspunsul la o intrebare si a ramas socata de cat de inculti pot fi unii.Pentru a ii atrage atentia, si-a batut putin joc de ea. Sfarsit.winking:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Toader_Andreea_1996_pDkq):

Mi-e milă de săraca limbă română.
Nici nu ai idee ce înseamnă muzica adevărată.
Kill yourself, madărfacăr.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci tu stii ce e aia muzica adevarata... daca spunea ca ii place rock-ul si ca asculta zi de zi si mai punea o piesa epica de la Iron Maiden dar cu toate astea, scria gresit gramatical din orice punct de vedere, ce i-ai mai fi zis? Fiecare are dreptul sa asculte ce vrea. Daca de exemplu, Thuderstruck, care a raspuns mai sus, scria atat de gresit ca ti se facea mila dar inainte te uitai in playlist-ul lui si vedeai ca-i metalhed convins aveai curajul sa-i spui ca il *** gramatica? Nu. Asta se numeste pupincurism, fenomenul e prezent la mai multe persoane de pe TPU.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer, nu am văzut rockeri analfabeţi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Rock-ul e doar un gen de muzica iar muzica pe care o asculti descrie in foarte mica masura persoana care esti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce majoritatea oamenilor inculţi ascultă muzică proastă? Bine, înţeleg faptul că nu toată lumea este făcută să asculte muzică rock. Să asculte toată lumea ce vrea, puţin îmi pasă. Dar atâta vreme cât nu deranjează pe nimeni. Când nişte cocalari trec pe lângă tine cu manelele date la maxim pe telefon, şi te mai şi scuipă că ai tricou cu o formaţie rock, nu îţi vine să le înjuri tot neamul şi să le dai un pumn în mutră?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi s-a intamplat niciodata sa ma scuipe cineva pe strada pentru ca purtam tricou cu o formatie rock, poate doar sa rada, oricum, mi se rupe de ei. Dar fata aia nu te-a scuipat, a spus doar ca nu ii place rockul intr-un mod gresit gramatica ce-i drept.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vorbeam de fata aia. În general, şi urangutanii sunt mai educaţi decât cocalarii. În fine, nu am chef să discut despre specimenele alea momentan. laughing

| Toader_Andreea_1996_pDkq a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai zis ce părere aveți despre rock și eu mi-am zis părerea nu la toți le place muzica rock ca tine

| Toader_Andreea_1996_pDkq a răspuns (pentru Buubbu):

Sti tu ce nu ma mai face pe mine analfabeta poate tu ești analfabet si prost da pentru ca întrebarea era ce parere aveți despre muzica rock daca nu mai vezi ia-ti niște ochelari

| Toader_Andreea_1996_pDkq a răspuns (pentru Thunderstruck):

Sti ce poate tu ești analfabet ce daca nu-mi place rockul nu este treaba ta

| Buubbu a răspuns (pentru Toader_Andreea_1996_pDkq):

Fetito,ma uimesti cu prostia ta..1.Sunt fata
2.Eu nu te-am facut analfabeta si proasta, ci te-a facut maica-ta.
3.Ai auzit vreodata de semen de punctuatie?
4.Scuza-mi atitudinea, dar pur si simplu nu suport analfabetismul (indiferent de genul de muzica pe care il asculta respectivul/a).Pur si simplu asa ma comport cu analfabetii.
5.Nu conteaza care era intrebarea.Eu ti-am atras atentia (recunosc..prin bataie de joc..si imi cer scuze pentru asta) asupra unei greseli pe care ai facut-o.

| Buubbu a răspuns (pentru Buubbu):

Semne*

| Walve a răspuns:

Am vazut unul sau 2 comentarii despre rockări, cum că ar fi toți culturalizați sau cu o treaptă mai sus față de alte rebuturi sociale. E greșit. Eu am întâlnit persoane care se dădeau mari cunoscători de muzică bună, deși în mintea lor încă domină Inna iar comportamentul lasă de dorit... Probabil că răspunsul meu nu are nici un sens, dar îmi place și mie uneori să irosesc timpul fără vreun scop anume...

| Măcină_Emanuel_Elisei_1997 a răspuns:

Dar ce parere ai de metal? ...De black metal mai exact...

| SatanSoul a răspuns:

Eu ador muzica rock este super.

| Euronymousblackmetal a răspuns:

Eu nu ascult rock obisnuit, eu ascult metal extrem (death metal, black metal, majoritatea genurileor de black si de death metal)de ex:
dsbm(depresive suicidal black metal)
raw black metal
tehnical death metal
slam brutal death metal
si putin grindcorehee hee