| danky a întrebat:

Funda:Buna seara la toti sa incept cu sfarsitu ianinte eram pot sa spun mai linistit dra acum o luna dupa ce m-am despartit de fosta am devenit mai altfel si vreau sa ma linistesc penntru un timp dupa ce m-am despartit de ea am inceput sa umblu pe strazi noapte sunt in italia si mi-am facut prieteni dupa au venit problemele

plus ca aveam probleme cu unu de cand eram inca cu fost atunci ala a fost spus ceva urat despre fosta mea si l-am batut acum nu de mult am fost taiat pe spate miau spart geamuri in fata a trecut asta acum s-a intamplat iar dar mai grav sunt taiat mai tare pe spate am mers la doctor ma pansat si luna asta ce vine pa intai trebuie sa merg sa ma internez la spital

mia gasit organele miscate de la locul lor asa am inteles din ce mi-a zis doctoru nu stiu eu oirum cand fac o miscare mai brusca ma doare tot si vreau sa va intreb cu ce sa ma ocup pana sa merg sa ma internez vreau sa ma linistesc pentru o vreme pana ma fac bine dupa cemi trece o sa ma intorc sa ma razbun si sa nu-mi spuneti sa nu ma razbun ca razbunarea e arma prostului si sa nu ma razbun sa nu patesc ceva mai rau si de asta pentru ca eu la nervi nu ma pot controla.Scuze categoria

3 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Razbunarea iti va fece tie rau in timp, nu e nici pe departe o solutie. timpul umpleti-l cu muzica, filme, apuca=te de bricolaj, cumpara o macheta de nava sau de avion si monteaz-o. si ai mare grija de tine.

| sonya a răspuns:

Esti funny. Ce pot spune casa te linistesti trebuie sa te calmezi. atat timp cat tu ai in cap doar sa te razbuni nu cred ca te poti linisti momentan. Elibereazati mintea de orice lucru. Citeste, joacate la calculator, fa puzzle, plimba-te daca poti, du-te la cumparaturi orice ca sa iti tii mintea ocupata. fa sudoku orice pentru ca daca nu faci nimic in mintea ta va fi mereu acelasi lucru razbunare si nervi stress planuri cum sa o faci si tot asa

| oanna95x a răspuns:

Stiu cum e... pur si simplu cu timpul o sa uiti de tot incearca doar sa cauti motive de veselie, sa stai in preajma prietenilor sa vorbesti cat mai deschis pentru ca asa te poti descarca de tot ce simti. iar pe ceilalti care te ranesc lasa-i deoparte nu are rost sa iti pui viata in pericol pentru astfel de persoane. good bye si ai grija in continuare