| TotalDamage a întrebat:

Imi puteti da niste informatii despre Cumicu? Cum ar fi Data lansării, Oraşul natal, Casa de discuri, Domiciliul actual, Impresar, Manager general, orice. FUNDA + VOT pentru cele mai bune informatii.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1987 - isi face aparitia in sectia maternitate pe strada Clinicilor-Cluj Napoca-Romania-Europa-Terra-Calea lactee

1989 - primele cuvinte rostite. Si astea au suparat pe cineva

2000 e.n. - primele poezii

2002 - prima trupa -Raplica

2003 - premiul national pentru poezie si proza

2004 - a doua trupa Replica si prima piesa "Prima Replica" de pe albumul "Atentie, Continut Replicit!"

2006 - primul album solo "Indiferent". Se poate gasi si sub alta denumire: "Parerea mea"/"Direct din pivnita"

2007 - Lansarea albumului "Indiferent" alaturi de clipul piesei "Bolnav Grav"

2008 - urmeaza cel de-al doilea album "In dulcele stil clasic" si clipul piesei "Lasa coniacul sa curga". Ca raspuns comentariilor de genul "-Clipurile sunt nasoale, home made, low budget, deci esti naspa!" Cumicu raspunde "-Desigur, voi investi 1, 000 de dolari intr-un clip pe care il voi pune pe youtube... urmatorul la aparat!"

- este cooptat de lablel-ul Killah Records

- anunta eventuala retragere din spera muzicii declarand: "-Fiti alaturi de mine in acest pas pe care urmeaza sa-l fac. Pribabil voi intra in manstream si voi parasi underground-ul". Unii inteleg "-Cumparati albumul ca daca nu ma las!". Ca raspuns CUmicu declara: " are un tracklist final de 28 de piese, initial avand 32. Daca doream bani scoteam pe rand 3 albume la interval de 6 luni... urmatorul la aparat"

- pregateste un e.p., cu titlul "Mi-e jena". Anunta aparitia urmatorului l.p. "Un nenorocit" in primavara / vara anului 2009 declarand: "Va astept la aparat. Eu raman un nenorocit, voi ramaneti sfinti!"

Lista Albume:

Cumicu – Indiferent (2007)

Cumicu – In dulcele stil clasic (2008)

Cumicu – Un nenorocit (2010)

| TotalDamage explică:

Nu am cerut copy/paste de pe primul site care il gasesti pe google.