| mary_1175 a întrebat:

O intrebare am...

50% asculta manele
40% nu recunosc desi asc manele acasa sau chiar la petreceri
10% nu asculta manele. dar la petreceri tot asculta

tu in ce categorie esti? rasp sincer fara jigniri...

astept raspunsuri sincereeeee

Răspuns Câştigător
| scmcristina a răspuns:

Asa eram eu la inceput.Imi era rusine ca ascultam manele deoarece majoritatea din grupul meu nu ascultau manele, dar acum recunosc oricui ma intreaba ca ascult manele.Gusturile nu se discuta...

19 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Gizăz a răspuns:

În categoria celor care nu ascultă deloc și nici nu are prieteni maneliști ca să fie invitat la o petrecere de genul. Prefer oricum un bar sau o cafenea bună în detrimentul petrecerilor zgomotoase și cluburilor! Maneaua e o „muzică" făcute de niște subdezvoltați intelectual cu patru clase pentru maimuțe, atâta tot!
Nu e o jignire, e doar o constatare. Ca să-l asculți pe unul care rage în microfon că are mașini, femei și bani trebuie să ai un IQ de babuin.

| anad a răspuns:

Nu ascult manele si in general, la petrecerile unde merg nu se asculta manele ci muzica ambietala sau de disco. Ascult la nunti, cand nu am ce face, dar nu am nimic impotriva celor care le plac! Fiecare cu gustul si cu cultura lui!

| ascovit a răspuns:

Offf. "gusturile nu se discuta"

Respect pentru. @scmcristina :-)

Ce sa spun. Nu pot sa spun ca ma aflu in acea categorie de 10%. De fapt. Nu sport manelele. si nu m-am vazut -spre norocul meu- undeva undde sa se asculte manele. adevarul este ca daca o sa fie o data, nu voiavea incotro :-). Gusturile nu se discuta. Daca altora le place de ce sa fiu eu cea care le strica cheful tuturor spunand ca u ii plac, manelele si s schimbe mai repede chatterbox. Nu as avea tupeu'. Si ii inteleg totutsi pe manelisti, cand asculta genul l9or si multe persoane ii disrimineaza din cauza acestui fapt. Pt. ca asa si eu ascult rock si altii spun ce e muzica de handicapati frustrated. Si ...De ce sa fim nedrepti? " ce tie nu-ti place latuia nu-i face". nu ma aflu in nici una dntre categorii.Ins daca va fi o data sa ma aflu in acel porcent de 10% sigh de ce sa nu recunosc, cu toate ca nu supot manelele, repet, nu am incotro. Si "cocalrii", majoritatea chiar sunt persoane de treaba :-). De ce sa nu recunoastem? Insa au alt stil de muzica care dupa parerea mea " e de prost gust". insa daca lor le pplace.nu avem ce la face ( si uite ca am facut si rima).

RESPECT pentru. cei ce recunosc categoria din care fac parte. Din pacate eu nu ma aflu in niciuna, insa cred ca m-as putea vedea in cea de 10%, daca nu acum, poat mai tarziu whistling.

| IoanaTempah a răspuns:

10 % sincer :d

tu asc?happy

| Alynutzaaa a răspuns:

Eu nu inteleg dc e rusine si dc ar trebui sa ascunda cei care asculta manele acest lucru. laughing... ceea ce am remarcat este faptul ca de multe ori cand am comparat doua petreceri : de ex un local unde erau manele : lumea se distra, lumea dansa, iar intr-un local unde era doar hip-hop, house, lumea dadea din cap si se misca din stanga in dreapta si faceau haz de necaz doar in cazul in care aparea o melodie care chiar era pe placutl lor!hee hee

Deci sunt de parere ca daca asculti manele nu e o rusine: intr-adevar manelele se folosesc mai mult la petreceri si atunci sunt 'obligati' intr-un fel si cei care nu asculta sa le asculte!

Eu ma incadrez in categoria de 50 % dar asta nu inseamna ca atunci cand ma duc intr-o discoteca incep sa dansez pe ritmuri de manele! Imi place sa ascult si muzica usoara si aproape toate genurile in afara de nebuniile alea cantate de drogatzi. care nu au nici cap nici coada!

Sa asculti manele nu e o rusine pentru ca nu inseamna ca esti tzaran. sau ca provi si uh din categoria din care provin cei care canta menelele! Insa sa fim sincer multi se dau rotunzi da si-ar dori mult sa aiba banii si faima pe care ii au cantaretii de manele! happy

| PlumaDeCondor a răspuns:

In nicio categorie, de obicei evit petrecerile unde se asculta manele. dar vorba unuia de mai jos.cand nu depinde de mine nu am ce face. eventual ies afara pana se termina melodia (daca se poate numi asa) ca sa nu mi se faca rau.in rest prefer locurile chill, in compania unor oameni inteligenti cu care am ce discuta cu muzica buna pe fundal. am mai spus-o si repet: nu pot sa ceri unui rocker crescut de mic cu genul asta de muzica, sa asculte lalaielile unor subdezvoltati mintal care in general nu sunt in stare sa lege doua cuvinte, si daca le leaga nu le iasa prea bine.
Anyway, stau si ma intreb cand va incepe lumea sa asculte din nou muzica buna, muzica adevarata (si aici nu ma refer neaparat la rock) sa simta muzica. acum, sincera sa fiu eu nu inteleg ce poti simti cand asculti o manea.ca eu in afara de greata nu cunosc alt sentiment la ascultarea acelei lalaituri straight face

| sabilopod a răspuns:

10%

| rahelyta a răspuns:

70 la % manele restul de 30% housewinking

| Niiinaa a răspuns:

Orice gen>big grin

| ClaudiaaMM a răspuns:

In categoria de 10%
batting eyelashes

| alin568429 a răspuns:

Pai asc manele pentru ca imi plac unele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu suport nici manelele si nici pe cei care fac o caurta de bani cu ele. Dar cand sunt intr. un loc unde nu depinde de mine poluarea fonica, nu am ce face...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ascult deloc manele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu inteleg ce gasiti asa de atractiv la acest ''gen de muzica'' sa spun asa, numit manele. Eu ma includ in a 4-a categorie adica OAMENI NORMALI

| TeRogImiDaiFunditaTeImPlor a răspuns:

Mai eu recunosc ca imi plac unele manele da nu toate imi plac alea de : Mariya, Andreea Teodorova mai mult alea bulgaresti

| alexutza_3676 a răspuns:

Buna mary eu nu pot suporta maneleleasaca nu intru la nici o categorie tongue

| valycolyn a răspuns:

In a 3a categorie