| Daiurs28 a întrebat:

Am aproximativ 5 ani de cand,cant la vioara si nici acuma nu stiu canta dupa ureche, profesorul meu de vioara nu ma prea indemnat sa cant dupa ureche nu mi-a zis nimic de asta,dar cunosc o persoana care nu stie citi notele muzicale si canta dupa ureche foarte bine isi da seama cum trebuie facut,dar eu nu ma pot intalni cu acea persoana, deci intrebarea este cum pot canta si eu dupa ureche cum procedez?

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Talent innascut sau foarte multa munca si exercitiu, asta se dobandeste in foarte multi ani, nu-i asa usor.

| Daiurs28 explică (pentru Ineys):

Cam cate ore ar trebuie sa cant pe zi?

| Ineys a răspuns (pentru Daiurs28):

Cat mai multe, sa nu devina plictisitor si sa nu obosesti.