| anonim_4396 a întrebat:

Sunt o iubitoare impatimita a muzicii- zilnic cant si ascult muzica, dar parca nu imi e destul, as vrea sa infiintez o trupa gen Lala Band adica in cadrul careia sa cantam muzica mai ales pop- comerciala si mai noi si mai vechi. Daca indepliniti urmatoarele cerinte nu ezitati sa imi scrieti:
- iubesti muzica
-canti vocal/instrumental
- stai in cluj-napoca
- ai peste 15 ani
Eu am acasa o orga si o chitara- la care nu stiu sa cant
Daca sunteti careva interesati lasati-mi un mesaj scurt si va dau nr meu de telefon sa vorbim despre detalii

10 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Sa stii ca ce incearca Lala band sa faca nu se numeste muzica, se numeste gunoi, deci n-ai cum sa zici ca esti a iubitoare a muzicii.

| Eliza4u a răspuns (pentru CautNume):

Deci EU NU am zis ca vreau sa fim Lala Band sau ca sunt fana si ascult Lala Band! am spus gen Lala Band adica Adele, Xtina, Elvis, Muse, Queen... ca sa nu ma apuc sa spun in afara de manele, populara, clasa, rock. daca tu crezi ca Xtina, Adele, Muse, Queen, depeche mode, Frank Sinatra, sunrise avenue, katie melua ca sunt gunoaie, atunci Salam e zeu sau cum?!

| CautNume a răspuns (pentru Eliza4u):

Draga, eu nu stiu melodiile dupa care au facut Lala band cover-uri.Tu ai dat un exemplu "Lala band", deci te refereai ca trupa ta va avea vreo 3 piese de rahat si in rest va face cover-uri nereusite, pricepi?
Apropo, vezi ca te contrazici singura. "in afara de rock", "Queen". Draga, poti sa-mi zici si mie ce canta Queen in capul tau?
Si inca ceva, poate tu il consideri pe Salam zeu.Eu, chiar ascult muzica, nu manele ca tine.

| Eliza4u a răspuns (pentru CautNume):

Cunosc foarte bine ce canta Queen pentru ca stiu foarte multe piese de la ei, Queen era o exceptie si cand am scris rock ma refeream mai tare la hard rock. hai ca deja ne-am prea intins la vorba si nu pricep de ce te-ai bagat ca musca in lapte?! Ps: Pe viitor ar fi frumos sa scrii un comentariu doar la intrebarirle la care poti da o mana de ajutor!

| CautNume a răspuns (pentru Eliza4u):

Eu mi-am spus parerea, tie nu ti-a convenit ca-ti spun adevarul.
Eu scriu comentarii la intrebarile la care pot ajuta, dar in postarea ta de mai de sus nici macar nu exita semnul intrebarii, ce ai scris tu este un anunt, iar TPU nu este un site de anunturi.

| BiancaBaby a răspuns:

Cat de mult mi-as fi dorit sa fiu din cluj- napoca

| Eliza4u a răspuns (pentru BiancaBaby):

Si euwinking

| BiancaBaby a răspuns (pentru Eliza4u):

Dar soarta aste este

| Zayn007 a răspuns:

Am peste 15 ani, cant vocal momentan si curand o sa imi cumpar chitara. IUBESC MUZICA! E viata mea laughing. Dar nu stau in Cluj-Napoca! sad

| Eliza4u a răspuns (pentru Zayn007):

ce rau imi pare ca nu stai in Cj straight face