| Ilie_5531 a întrebat:

Salut tuturor! M-am hotarat sa invat sa cant la chitara.In cateva zile o sa imi cumpar o Epiphone AJ-100. Intrebarea mea este urmatoarea: se poate invata de acasa sa canti la chitara? Cu ajutorul unor prieteni, cu ajutorul internetului? Imi dau seama ca ar dura mult mai mult decat cu profesor, dar este posibil sa invat de acasa? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Pe vremea adolescentei mele, se strangeau baietii in gasca si se apucau de cantat prin parc.Asa invatau unii de la altii.
Daca tu ai ureche muzicala si prieteni care stiu sa cante la chitara, vei invata foarte repede.Si tutorialele de pe youtube iti pot fi de mare folos.
De profesor ai nevoie doar daca vrei sa ajungi profesionist.

13 răspunsuri:
| GizazCraist a răspuns:

Nu e imposibil, e aproape inposibil
o sa-ti fie foarte gre fara un profesionist langa tine care sa-ti explic totul pas cu pas, plus ca azi toti pretind ca stiu sa cante la chitara dar putini stiu cu adevarat
mai bine apucat de tobe

| Ilie_5531 explică (pentru GizazCraist):

M-am gandit si la tobe dar n-am bani...

| MauiNight a răspuns:

Trebuie sa fii foarte pasionat de chitara.
Canta zilnic, nu iti faci un program, fii cat mai lejer. Canta de cate ori simti nevoia sa asculti muzica. Incepe cu melodii usoare, relaxante.

Răspuns utilizator avertizat