| Ilie_5531 a întrebat:

Salut tuturor! M-am hotarat sa invat sa cant la chitara.In cateva zile o sa imi cumpar o Epiphone AJ-100. Intrebarea mea este urmatoarea: se poate invata de acasa sa canti la chitara? Cu ajutorul unor prieteni, cu ajutorul internetului? Imi dau seama ca ar dura mult mai mult decat cu profesor, dar este posibil sa invat de acasa? Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Se poate foarte bine sa inveti de acasa, folosindu-te doar de Internet. Si nu este un proces mai lent decat atunci cand ai lua lectii de la un profesor, deoarece acasa poti invata intr-un ritm mai rapid, in special daca prinzi repede si poti face asta cand ai tu chef, nu la o anumita ora sau doar in anumite zile ale saptamanii. Poti incepe sa inveti intai acordurile de baza, apoi sa canti niste melodii cu acordurile respective si asa mai departe. Oricum, important este sa ai vointa in acest sens si sa exersezi cat mai mult.

| Ilie_5531 explică (pentru thegatekeeper):

Iti multumesc foarte mult!happy

| thegatekeeper a răspuns (pentru Ilie_5531):

Cu placere! big grin