| Adrianos112 a întrebat:

doresc sa imi cumpar o chitara electro- acustica, stiu ca acest tip de chitara are un niste butoane cu care poti regla volumul, etc. Doresc sa stiu daca poti opri cumva acel panou, adica din electro acustica prin oprirea acelui panou sa devina doar acustica. Si nu in ultimul rand Chitara electro acustica se poate lega la o boxa?

Răspuns Câştigător
| nitzz4 a răspuns:

Salut!

Chitara electro-acustica este de fapt o acustica care daca o conectezi la un amplificator ( boxa ) se aude mai tare ( ma rog, poti pune si efecte ). Deci...prin urmare, ea va suna exact ca o acustica, dar, atunci cand o vei amplifica, se va auzi mai tare. "Panoul cu butoane " functioneaza doar atunci cand chitara este amplificata. Daca o amplifici, poti de asemenea sa dai butonul cu volum jos si se va auzi ca o acustica. Sper ca ti-am fost de folos. Mai ai vreo intrebare?

| Adrianos112 explică (pentru nitzz4):

Multumesc de ajutor, asta am vrut sa aflu!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa vezi inainte sa o cumperi, e un responsabil care se pricepe la ele si o sa te informeze in orice dubii care le ai ca sa alegi modelul apropiat.