| Dudulina1812 a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti cat se poate de serios ce credeti voi si opiniile voastre despre muzica din ziua de azi!

Răspuns Câştigător
| alexxa a răspuns:

Ca e de rahat si se face pentru bani, nu din pasiune.Asa zisii muzicieni ies ca la imprimanta si nu valoreaza 2 bani, isi vand sufletul caselor de discuri care fac ce vor din ei si "muzica" lor si se cred mari artisti.Nu se mai face muzica ca in anii 50, 60, 70, 80. E pur zgomot, fara pic de suflet.Nu transmite nimic!

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru alexxa):

Nu e 100% adevarat, se mai face si muzica buna astazi, mai ales metal. Radioul difuseaza ce e mai profitabil, iar daca multa lume asculta un anume gen de muzica, acela il va difuza si radioul. Problema e ca cu casele de discuri astea, lumea este obisnuita doar cu YETE MAMA YETE si nu ajung sa cunoasca si altceva.

| alexxa a răspuns (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Sunt foarte putine exceptiile happy

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru alexxa):

Nu te considera o specie rara, o sa iti gasesti destui cu care impartasesti aceleasi preferinte si opinii, trebuie doar sa ii gasesti.

| alexxa a răspuns (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Nu ma consider, era vorba de muzica de azi in general.Doar vorbeam de cei care fac muzica, nu de cei care o asculta happy

8 răspunsuri:
| Leutzbv a răspuns:

Doua cuvinte: URASC playback-ul!

| CRISS69TM a răspuns:

99%,jalnice.tot,absolut orice gen.degeaba spun si rockerii ca muzica lor nu este comerciala.toti fac muzica pentru bani.chiar sunteti ipocriti sa spuneti ca rockerii canta pe nimic? jenant.si rockul a fost si este comercial, numai ca este o categorie care nu vrea sa recunoasca acest aspect.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru CRISS69TM):

E drept ca toti sa castige bani, dar unii oameni renunta la calitatea muzicii lor si renunta la principiile lor ( sau fac playback ) doar pentru a castiga mai multi bani. Nimeni nu spune ca rockerii canta pentru nimic, toti vor sa castige bani si sa aiba bani indiferent de genul muzical pe care il canta. Eu doar afirm ca muzica rock este mai putin comerciala decat ce auzi la radio.

| Dudulina1812 explică:

Caracterizati dupa cum credeti fiecare gen muzical in parte.