| Sportacus123 a întrebat:

1. Ce semne ați primit de la Dumnezeu?
2. Astăzi mă plimbam și a trecut o mașină pe lângă mine care scria "Nu renunța, Dumnezeu te iubește!" Credeți că e o simplă coincidență sau trebuie să o iau ca ceva adus din ceruri pentru mine?

Răspuns Câştigător
| teajutcudrag111 a răspuns:

Dumnezeu a vrut sa iti aminteasca ca este langa tine. De cand ne trezim si pana adormim, el ne arata bunatatea Lui prin tot ce avem frumos in jur. Nu e ceva wow sau era pusa fix pentru tine, dar e bine sa iti amintesti ca Dumnezeu e sus si ca ne iubeste pe toti!

12 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Daca ai standarde atat de scazute pentru ce constituie o dovada, atunci ar trebui sa fi convins si de existenta inorogilor si a zanei maseluta. Sigur daca iti pun sub perna o foaie de hartie pe care scrie "Zana maseluta te iubeste." ar trebui sa fie suficient pentru a te convinge de existenta ei.

| ania a răspuns:

Eu nu cred în coincidente. Într-un univers creat, Cineva dirijează circumstanțele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu și câte mii de oameni ați mai văzut masina? Sunteți toți speciali?

| ania a răspuns (pentru suntserios):

Da.

| suntserios a răspuns (pentru ania):

Deci eu dacă maine îmi pun un sticker din asta pe mașină voi ăștia habotnici o să salivați că a vb dumnezeu cu voi? Atât de găini sunteți?

| Hyperion7 a răspuns:

1.M-a salvat din niște situații imposibile.
2. Daca ești mai spiritual, atunci cel mai clar o fi un semn.

| Sophieka a răspuns:

Ai rezonat cu acel mesaj, si tu, si toti cei care il vad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Foarte multe.

Iov 33:14
"Dumnezeu vorbește însă când într-un fel, când într-altul, dar omul nu ia seama."

2. "Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a rămâne anonim." Albert Einstein

Trage tu concluziile.

| Darius50boss a răspuns:

Poate să fie un semn, eu am pățit când nu credeam în Dumnezeu: am fost la biserică cu părinții și când s-a terminat biserica am mers la mașină, am văzut un prieten de al meu și am pus Biblia sus pe mașină și când m-am întors am uitat de biblie, am plecat și după câtva timp sună sora mea care era în alt județ că i-a spus prietena ei că Biblia este pe mașină și atunci în fața noastră un om cu mașina a strigat că am Biblia sus atunci tata a oprit prusc masina și a căzut Biblia pe asfalt

| Anonim027 a răspuns:

‭‭Iov‬ ‭33:14‬
[14] Dumnezeu vorbește însă când într-un fel, când într-altul, dar omul nu ia seama.
Fii printre aceia care ia seama

| Kary18 a răspuns:

Cred ca dumnezeu iti poate da semne prin orice metoda. Acum depinde de situatie. Daca tu simti ca aveai nevoie de un astfel de mesaj care sa te aduca le calea corecta atunci poate fi. Dar dupa parerea mea orice nu se intampla are legatura cu dumnezeu, si chiar daca inca 200 de oameni au mai vazut semnul tu trebuie s ate concetrezi la tine si la ce ti se intampla tie strict.

| Kary18 a răspuns:

Cred ca d
Dumnezeu iti poate da semne prin orice metoda. Acum depinde de situatie. Daca tu simti ca aveai nevoie de un astfel de mesaj care sa te aduca le calea corecta atunci poate fi. Dar dupa parerea mea orice ni se intampla are legatura cu Dumnezeu, si chiar daca inca 200 de oameni au mai vazut semnul tu trebuie sa te concetrezi la tine si la ce ti se intampla tie strict.