| Ideea a întrebat:

1.Ce semnifica Dumnezeu pentru voi?
2.Voi Credeti ca George Becali e un exemplu bun pentru credinciosi? Eu il i-au deoarece el se roaga si are o credinta mare in Dumnezeu.Mie m-i se pare omul credincios care va ajunge in rai. Voua?
Ps: Eu sunt crestin-ortodox si am parerea asta voi?

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu-l inghit, mai ales de cand s-a spovedit la televizor si isi cerea scuze el in fata tuturor ca sa arate ce mare credincios este si ne mai arata ca a si dormit 2 zile la Athos, fii serios, face asta pentru slava lumii, uite o alta marturie despre un alt om din fotbal si compara-l pe el cu Becali

http://www.razbointrucuvant.ro/......de-fotbal/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este exemplu cel mai bun dar cel mai bun, cred ca satana la facut ca sa va arate cum o sa ajungeti. O sa ajungeti sa pupati crucea si inainte sa va spalati pe dinti.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Mie m-i se pare ca "m-i" se scrie "mi". Becali se regaseste in prima fericire.

| Ideea explică (pentru BogdanelululTheGodfather):

Nu vorbeam de greseli gramaticale m-i se scrie "m-i" mie m-i se leaga pronumele personal.Nu vorbim acum despre scriere, ci despre subiect.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Ideea):

Te rog! Le dai prilej ateilor sa spuna ca noi, crestinii, suntem niste nescoliti. Te rog din suflet sa inveti limba romana!
eu mie imi mi
Mi se pare
Ti se pare
I se pare
Ni se pare
Vi se pare
Li se pare

Iti spun inca o data ca Becali se regaseste in prima fericire.

| 1Mihai1 a răspuns:

Intelegi cuvantul "incult"? Sufletul conteaza; caracterul. De multe ori aparentele insala.

| SmexyBoy a răspuns:

1.Dumnezeu;
Creatorul celor vazute si nevazute.
Tatal nostru, care esti in ceruri.
Domnul nostru, care ne apara, si ne ingrijeste.

2: Cand va rugati, voi sa nu spuneti multe ca neamurile, caci in multa lor vorbarie ele cred ca vor fi ascultate:
(Matei 6/7.8)
Sa nu va asemanati cu ei, caci Tatal vostru stie de ce aveti trebuinta, mai inainte ca sa-I cereti voi.

Nu orisicine-Mi zice Doamne Doamne va intra in Imparatia Cerurilor. Ci cel ce face Tatalui Meu care este in ceruri.

| iamy a răspuns (pentru SmexyBoy):

Asa mai merge.

| SmexyBoy a răspuns (pentru iamy):

Pacea Domnului!
Domnul sa te Binecuvanteze!

| SmexyBoy a răspuns:

Eu unul nu am nevoie de dovezi.
Poate tu ai nevoie.

| SmexyBoy a răspuns:

Pe cine reprezinta Gigi Becali? Pe mine sau pe tine?
El reprezinta poporul Roman.
El reprezinta Ortodoxia.

| SmexyBoy a răspuns:

Crezi degeaba, mai bine nu mai crede.

| Ideea explică:

Intrebarea era pusa ortodocsilor sau in mare parte crestinilor.
Tu iti bati joc de Dumnezeu, iar la judecata de apoitu vei fi cel pagubit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ideea):

Voi va bateti joc de creatorwinking. Ii puneti in carca tot felul de atributii, il faceti nu stiu cum si nu stiu cum, profitati de pe urma lui ca sa faceti bani si asa mai departe.

| Ideea explică:

Tot lipsit de credinta esti.

| iamy a răspuns:

Mda, Becali este crestinul ortodox cu bani, clasic.Arogant,nesimtit,tupeist.Mai bine se facea popa.

| FlyAgaric a răspuns:

Dumnezeu e TOT.
Becali e ca majoritatea ortodoxilor, 99% sunt asa, iar restul de 1%...cu o floare nu faci primavara.