| anonim_4396 a întrebat:

1 - Daca eu afirm ca zeul Zambazulu exista, cine trebuie sa demonstreze ce :

A - eu ca exista
B - tu ca nu exista

2 - Considerati ca urmatoarele argumente pentru zeul Zambazulu sunt valide? De ce?

A - Argumentul cosmologic spune ca Zambazulu exista.
B - Uita-te in jur. Totul e perfect, motiv pentru care Zambazulu exista.
C - Doar pentru ca nu exista dovezi nu inseamna ca Zambazulu nu exista.

9 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Trebuie sa fi tampit sa spui ca totul este perfect deci exista un creator.NOI existam pentru ca totul este perfect PENTRU NOI. Daca nu era nu mai apaream.

| Mădă0611 a răspuns:

Daca vorbesti cu un crestin, tu trebuie sa dovedesti, orice ai zice, :)) in cazul asta, ca exista, in rest ca nu exista dumnezeu. b-) http://www.dumnezeuexista.ro/Dovada%204.html http://images.wikia.com/meme/es/images/2/2d/Genius.png

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

M-am saturat de idiotenia aia de "uebsait". Am vrut sa raspund acelor idiotenii acum mult timp dar se pare ca "autorul" nu are optiunea pentru comentarii activa (oare de ce). Daca raspund prin "contact", o fac degeaba.

Mai rau e ca multi considera acele idiotenii drept argumente valide.

Imi place dovada 9. Ceva gen :

1 - Daca dumnezeu nu exista, nici supranaturalul nu exista.
2 - Supranaturalul exista deci dumnezeu exista.

| Kalla a răspuns:

Zambazulu...da.
Si cu asta ai demonstrat ca ai innebunit.
Si stii de ce ai innebunit? Pentru ca iti pierzi timpul cautand dovezi ca Dumnezeu nu exista, nu castigi nimic, intelege. Dumnezeu exista, tu pierzi doar minunatiile vietii.
Get a life.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Fii sanatos! Nu ti-am cerut sa-mi demonstrezi ceva.

| BlackSulphur a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Nu cred ca ai prins ideea mesajului...

| M25M a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Nu asta era ideea...

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru BlackSulphur):

Ce voiai sa zic? Oricum e o intrebare de genul "Dumnezeu exista, 'au ba?" cu o coperta mai deosebita.

| anonim_4396 explică (pentru ViseleSmulgGratii):

"e o intrebare de genul "Dumnezeu exista, 'au ba"... GRESIT. Ia mai citeste de cateva ori postarea poate ca neuronul o sa te ajute sa intelegi (cu toate ca nu prea ai sanse, subiectul fiind mult prea complicat pentru t ine).