| anonim_4396 a întrebat:

1. Intrebare pentru cei ce cred in teoria creationista:
a) Daca Adam si Eva erau albi de ce exista si oameni negri?
2. Intrebari pentru cei ce cred in teoria evolutionista:
a) Daca ne tragem din maimute de ce inca mai exista maimutele?
b) Daca ne tragem din maimute de ce noi nu avem coada?

32 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

1.a. Adaptări geografice.
2.a. Nu ne tragem din maimuțe ci era vorba de un strămoș comun.
b. Nu toate maimuțele au coadă.

| MMihai a răspuns:

Au stat la soare și s-au bronzat.
Că alea încă au rămas maimuțe.
Nu toate maimuțele au coadă.

| Inferno a răspuns:

1 a. S-au adaptat la mediu. Daca nu se adaptau nu ar fi rezistat.
2 a. Maimutele care au devenit oameni ( este o formulare groteasca, dar spun asa ca sa intelegi pentru ca din maimuta nu a aparut omul asa pur si simplu. Este mai complica. A aparut homosapiens apoi acesta a evoluat ajungand la om.), au devenit oameni pentru a se adapta la mediu la alt mediu. Omul are niste avanttaje in plus. Maimutele care nu evolueaza, probabil nu mai au nevoie sa evolueze. Factorii care au favorizat evolutia atunci nu mai exista in prezent.
b Se numeste evolutie. Daca ai avea coada la ce ai folosio, din moment ce nu ai membrele adaptate pentru catarat. O coada in plus ar consuma mai multi neuroni pentru a o putea pune in functiune.
Evolutia ne-a scutit de ce nu mai aveam nevoie.

| PreaSfintitu a răspuns:

Nu ne tragem din maimutele alea care le vezi tu la ZOO, ne tragem dintr-un stramos comun cu primatele

| Vladuthz a răspuns:

Nu ne tragem din maimute, pur si simplu noi si maimutele facem parte din acelasi trib numit homini, la fel cum pisicile si leii fac parte din tribul Felidae. E ca si cum ai intreba: De ce pisica nu are asa de mult par in jurul capului ca leul? happy

| Anonymus314 a răspuns:

1.a) intrebare de copii mici, am mai raspuns de vreo 2 ori la niste prostii de-astea, cauta pe site intrebarea.
1.b)? unde e punctul b? pai dupa a nu e si un b?

| AndyIQ a răspuns:

Aceste doua era doar teorii dupa cum bine zici nimeni nu stie cu exactitate si nu au dovezi stintifice,
1. Buna intrebare poate una dintre cele 2 persoane era alba si celalta era antonimul.
2. Porbabil pentru ca nu toate au reusit sa evolueze/
B/
Suntem mai evoluati si nu stim intrebari din trecut toatul poate ramane un mister.

| anonim_4396 explică (pentru AndyIQ):

Cum naiba nu sunt dovezi sunt atatea incepand de la adn la fosile pe ce lume traiesti?

| AndyIQ a răspuns (pentru anonim_4396):

Si aceste doveti tie ti se par concrete daca tu gasesti dovezi de ce pui aceste intrebar stupide pe TPU daca tu consider ca sty deja raspusul si cerezi ca acesta eeste cel mai concret.

| anonim_4396 explică (pentru AndyIQ):

Eu am pus intrebarea asta? tu ai luat entobotanice azi? stau pe TPU sami exprim si eu gandirea dar sa afirmi ca evolutia nu exista ma jignesti si pe mine si toata stinta

| endery1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da mai intelectualule ia o picatura din saliva ta si compar-o cu a unei maimute sunt singur ca nu se va gasi nici-o diferenta deoarece tu traiesti intr-un loc civilizat si ele in jungla sau poate invers laughing si in legatura cu lumea este o jungla poate acolo ai tu locuita, daca tu sutii o teorie atunci nu intervenii in alta,fosile? fosilele se schimb pe fiecare perioada a anului nu nu ai de unde sa stii ca e una de maimuta doar cu teste stintifice altceva maimutele sunt mici tu esti mare,nu ai coada ele au,ai par doar in anumite suprafete ale corpului, ele peste tot, la ele creste tot timpul peste tot la tine nu, sunt modificar de stil de comunicatie de aspect si astea nu pot fi deose bine prin stiinta, nu e doar ca tu traiesti intr-un alt spatiu diferit decat cel al maimutelor. Ce intrebari tampite!tongue

| anonim_4396 explică (pentru endery1):

Ce gol esti in minte ma omule, ea du-te tu cu saliva ta sa vezi ca stramosi tai au trait in africa poti afla si ce mancau

| AndyIQ a răspuns (pentru anonim_4396):

E etno si zice ca eu am (((luat entnobotanice))) si am afirmat existenta evolutiei dar cea a maimutelor nu si a ta sau daca te consideri o maimuta e identica evoluti sunt 2 teorii fiecare cu opinia si gandirea lui ca dovada iei testele A.D.N dintre om si maimuta,ti-e si stiintei ti-au dat eceleasi rezultate, atunci ce sa mai zicem de gorile o spece de maimuta neevoluata in intregime.
Sau o crezi o maimuta mai mare, nu stiu ce sa zic intreaba stiinta.

| AndyIQ a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar la intrebari ma refeream la intrebarile tale puse de data de 14 august cand ti-ai facut contul ca cea mai speciala pe tot globul exista anul 2011 esti culmea omule desi daca in alte state fata de Romania difera cateva ore asta nu inseamna ca nu e 2011 si in acele state doar ca vine mai devreme sau mai tarziu lol ce stupid, sau ca cea cu specimenele nascute in Romania si tu traiesti printre ele ba chiar faci parte dintr-unul din acesta laughing)/

| anonim_4396 explică (pentru AndyIQ):

Esti amuzant omule evolutia e mereu nu doar intr-o perioada

| anonim_4396 explică (pentru AndyIQ):

Minte goala doar la crestini e 2011 religios la evrei e 5000 anul

| AndyIQ a răspuns (pentru anonim_4396):

O ai tu prea plina si nu sty cum sa o arati doar prin intrebari si raspunsuri stupide poate e o lauda pentru tine sau ceva gen mandrie

| anonim_4396 explică (pentru AndyIQ):

Esti culmea o data spui ca evolutia e mister apoi spui ca e adevarata si ma contrazici si ma jignesti asa crestin esti?

| AndyIQ a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus ca trebuie sa ramana un mister doar atunci cand citesti incearca sa gandesti putin cu mintea ta fabuloasa care iti da pe afara si cine vrobeste de crestinism cel care zice ca e posedat de diavol si isi cere scuze ca ne0a suparat intr0o anume zi vezi-ti de ateii tai si termina odata, asa refuz sa iti mai raspund la urmatoarele comentarii din cauza ca daca mai spun ceva vei reusi sa distrugi si ce a mai ramas din demnitatea respectului pe TPU si ai strica-o /

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Http://www.TPU.ro/......-coada-si/

| anonim_4396 explică (pentru AndyIQ):

Bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna Daca ne tragem din maimute de ce inca mai exista maimutele? raspuns pentru ca suntem maimute da ce credeai ca suntem? pe bune suntem ca toate maimutele da diferim ca specie daca ne tragem din maimute de ce noi nu avem coada? pentru ca cand neam deplasat pe uscat numai am avut nevoie de ea, poate fi si o eroare genetica care sa fi supravetuit timpului erorile genetice a jucat un rol in evolutia noastra uita-te la chinezi? suntem acelasi specie da parca sunt diferiti erorile daca au urmasi ele supravetuiesc in timp

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Chinejii sunt diferiti pentru ca ei se trag din homoerectus nu din homosapiens.

| anonim_4396 explică (pentru Inferno):

Suntem acelasi specie, acum ca se trag din aia posibil eu am vazut la discovery ca din cauza unei erori arata asa

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si eu tot la discovery am vazut treaba asta.

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt multe teorii. Majoritatea cercetatorilor chineji sustil varianta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Facem o comparatie logica da sa luam de exemplu caini si lupi sunt acelasi specie dar este asa diferenta intre ele, pentru ca sau adaptat la medii diferite dar sunt acelasi specie de ce nu a disparut lupii? pentru ca nu aveau de ce uita-te la o pisicuta are acelasi stramos comun ca un leu poate o pisicuta se adapteze in acelasi mediu cu al leului? nu cred, si pisicuta este foarte diferita de leu si fizic culmea se aseamana ca omul cu cimpanzeul

| Lolirot a răspuns:

1.Intre timp oamenii albi s-au murdarit.
2.a.Pentru ca prostia inca persista.
b.Pentru ca am pierdut-o.

| anonim_4396 explică (pentru Lolirot):

Am pierdut coada pe drum nu-i de mirare la cat am mers din africa esti amuzanta

| razvan19me a răspuns:

1,,,,a pentru ca nj si ei se trag dintr-o rasa de maimuta dar nu-s negri si 2... a pentru ca maimutele sunt un pic inteligente si au avut noroc sa supravetueasca si 2,,, b da cred ca cineva lea taiat cuada si acel care avea coada taiata din el o esit alti fara coada

| anonim_4396 explică (pentru razvan19me):

Daca eu imi tai parul copii mei vor vi cheli ce tare argument

| Anonymus314 a răspuns (pentru razvan19me):

Aouleu frate, pune mana pe carte(pam-pam)