| AvalohAlyn a întrebat:

A fost Iisus Hristos cel mai important si mare om care a existat vreodata pe Pamant? Ce credeti?(El este Dumnezeu dar totusi s-s-a intrupat ca om)Ce credeti despre Iisus Hristos,vorbele, invatatura si minunata Lui viata?

Răspuns Câştigător
| Chimied a răspuns:

Omule, cand spui Dumnezeu spui Sfanta Treime ( Tatal, Fiul ( Iisus Hristos) si Duhul Sfant). Dumnezeu a existat dintotdeauna. Fiul a fost nascut din Tatal. " Şi a zis Dumnezeu: "Să facem om după chipul şi după asemănarea Noastră " ( Geneza 1:26), " Întuneric era deasupra adâncului şi Duhul lui Dumnezeu Se purta pe deasupra apelor." ( Geneza 1:2). Tatal, Fiul si Duhul Sfant sunt egali. Deci si Iisus este Dumnezeu, ca si Tatal si Duhul Sfant.

13 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Isus e doar un schizofrenic de nebunia caruia s-au folosit ulterior altii...

| mentholinks a răspuns:

Asa esti si tu daca e sa ne luam dupa spusele strainilor dar tu si vorbesti ca unul.

Răspuns utilizator avertizat
Întrebări recente