| MimiJaneMara a întrebat:

A vazut cineva iadul? A avut experiențe în moarte clinica?

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Zilnic, I live in hell.

| Mayhem666 a răspuns:

Dupa moarte, creierul inca mai continua sa functioneze, cel putin pentru inca ceva timp, chiar daca inima nu mai bate. In momentul ala, pentru a face moartea mai usara, creierul secreta o substanta care poate provoca halucinatii. Halucinatiile pot si bune sau rele. De aia multi oameni spun ca au vazut fie raiul fie iadul dupa ce au murit si au revenit. Creierul lor nu a murit instant, ca daca murea, nici ca se mai intorceau. Ce au experimentat ei in timpul mortii clinice a fost o halucinate, inainte ca, constiinta lor sa se "dizolve" complet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D.p.d.v emoțional, da.
Nu.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

O să-l vedem prin propile noastre fapte.

| LoSfidante a răspuns:

Salut, da, exista persoane care au vazut iadul. Cred ca printre cele mai renumite cazuri sunt aparitiile Maicii Domnului de la Fatima. In una dintre aparitii ea le-a aratat la cei trei copilasi cum arata iadul. Mai exista si persoane care au avut un "near death experience" si au vazut iadul. Momentan imi vin doua persoane in minte de care sunt 100% sigur ca l-au vazut.