| Xena20 a întrebat:

Cunoașteți oameni care au avut o experienta de moarte clinica? Daca da, cum a fost, ce au văzut?

Răspuns Câştigător
| ArchangelElohim a răspuns:

Am avut moarte clinica, nu stiu ce am vazut, probabil m-am intalnit cu ghizii mei. ce stiu e faptul ca 3 zile mama m-a auzit vorbind asa: ce frumos e aici, cat de minunat. apoi aceasta moarte clinica m-a schimbat viata 360%

5 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Exista marturia unui preot din jud prahova despre un moment de genul, exista filme inspirate din cazuri reale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit despre moartea clinica a unui grec care nu credea în Dumnezeu și a fost chinuit de duhurile necurate în iad! Nu știu ce sa cred? Pare destul de realist! De asemenea era o fata din Ecuador care spunea ca a văzut vedete în iad dar pe ea o cred pentru ca nu descrie ieșirea din trup intr-un mod credibil și spune ca l-a văzut pe Dumnezeu Tatăl ceea ce nu se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moarte clinică nu înseamnă că te întâlnești cu Dumnezeul moarte clinica nu are de aface cu îngeri și nici cu Dumnezeul. Faptul ca Dumnezeu îți va dă o șansă la viață săte re întroci pe pământ căci nu ția venit timpul căci doar el decide ce și când vine timpul ori cărui om. el deține timpul și viața Adevărată el decid totul după faptele noastre și spuselor noastre gândurile noastre ce îngăduim și vrem și faptuim...

| T0Teu a răspuns:

Nu cred ca cunosc astfel de oameni personal, dar am citit/ auzit multe marturii de genul. Au văzut diverse lucruri, au văzut ce anume a vrut Dumnezeu sa le arate. Unii au văzut raiul, unii iadul, și alții ambele.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

In general oameni vad ce au fost invatati sa vada.