| beligan a întrebat:

ABERAȚIE-biblia spune:,, Toata grăsimea este a Domnului"!?
http://www.youtube.com/watch?v=1yPDfI7cyyI

10 răspunsuri:
| Lizzu a răspuns:

Ori este plina de aberatii ori plina de limbaj codificat.

| beligan explică (pentru Lizzu):

Nu aveau habar acei scribi de codificari, au specificat clar :,, Miros plăcut Domnului! Oare asa poate fi interpretat Divinul si in zilele noastre : ca=i place mirosul de carne arsa? in nici un caz!
Uite, ce zici de acest,, popor ales'' care este descris cu lux de amanunte ca au practicat si canibalismul? repet : cu lux de amanunte! urmareste :http://www.youtube.com/watch?v=ggzT7zeL9VU

| Lizzu a răspuns (pentru beligan):

Mda... daca mai citesc multe din cartea asta imi smulg parul din cap.
Mi-e sila de cata razbunare si prostie e acolo. Cata ura pentru nimic.
De pace si vorba buna nimeni nu scrie acolo.

| beligan explică (pentru Lizzu):

Si te mai gandesti ca fețele bisericești (si nu numai) afirma cu tărie că aceasta carte a fost scrisă sub inspirație Divină!

| Lizzu a răspuns (pentru beligan):

raised eyebrows oh go on

happy

| Lizzu a răspuns:

Mie una,crede-ma,dar mi se pare lipsit de suflet si de ratiune ca pentru pedepsele tale de om idiot ce esti sa sacrifici o fiinta nevinovata.
Cu alte cuvinte, lasa ca fac pacate cu carul ca nu-i nimic, oricum iau o oaie si o ucid ca sa-mi spele pacatele, apoi iar si iar si tot asa.
Si totul se sterge cu buretele in fata domnului? Cum mai vine si asta? inseamna ca o putem mereu lua de la inceput, nu? si toti vom ajunge in Rai daca la sfarsitul unei vietii dedicata "pacatelor" vom sacrifica si noi cate un animal nevinovat.

Aberatii josnice scremute de niste minti perverse si barbare.

| BlackSulphur a răspuns:

Deci, beligan, ca s-o luam logic, omorai un animal ca sa-ti cureti pacatele. Deci omorai, faceai risipa ca sa-ti ierte alte pacate... Mie mi se pare ca-i putin dubios, tie nu?

| beligan explică (pentru BlackSulphur):

Nu numai ca e dubios dar,acei scribi au specificat clar :,,un miros placut Domnului, toata grasimea este a Domnului.
Intrebarea este chiar Dumnezeu avea asemenea,, dorinte'', sau atunci aceasta carte denumita biblie, este doar o fabulatie si acei scribi aberau jalnic?

| beligan explică:

Totusi cum ramane cu,,grasimea Domnului''?
Se poate crede ca intr-o carte inspirata Divin,chiar inainte de Iisus, Dumnezeu putea avea asemenea,, nevoi''?
Biblia spune ca Da! Dumnezeu se bucura de mirosul de carne arsă, de grasime, de rinichii, etc.etc.
Acesta este Dumnezeul tau?

| beligan explică:

Acei scribi au specificat clar :,, un miros placut Domnului, toata grasimea este a Domnului.( deci dă de inteles ca Domnul se bucura, deoarece specifică,, miros plăcut Domnului'') Daca tie iti place ceva si-ti este oferit, NU TE BUCURI?
Intrebarea este : Dumnezeu chiar avea asemenea,, dorinte'', sau atunci aceasta carte denumita biblie, este doar o fabulatie si acei scribi aberau jalnic? bineinteles că aberau jalnic (spun eu)