| RAY a întrebat:

Aceasta categorie trebuie sa fie propaganda crestina? Sau libertatea de exprimare diferita a unor indivizi care exprima diferite credinte sau lipsiti de credinta?

30 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Toata lumea are dreptul la opinie, numai sa se evite jignirile.

| Mircea08 a răspuns:

Aceasta categorie ar trebui sa fie populata cu oameni care ataca subiectul nu persoana.

| benny7 a răspuns:

Există atât de multe religii sub cer pentru a le pune pe toate într-un spațiu atât de îngust, fiecare creatură vie sub cer este considerată egală!
Ce fel de indivizi suntem noi?

| Teffan a răspuns:

Daca te iei dupa domnul Nilsson care da ignore la toata lumea,da, ar trebui sa fie.
Ceea ce crestinul indopat cu dogma, de teapa domnului Nilsson, nu pricepe, este ca secolul 21 nu mai este dominat de bisericile crestine, care au suprimat orice alta definitie pentru religie, impunând un monopol asupra acesteia ca fiind exclusiv crestina(religia).
Si ca restul ar fi "bazaconii sataniste".

Si oamenilor le-a intrat in cap, facand analogia:
Religie=crestinism.

Aici se discuta.
Nu este o categorie crestina.
Sunt multe religii pe lumea asta si multe filozofii care DISCUTA religia.

Este vorba despre discutie.

Dictatura care se vrea introdusa de domnul Nilsson este cel putin amuzanta.

| RAY explică (pentru Teffan):

Sunt multe secte care spala romanii pe creier,imi este teama de viitor, romanii sunt saraci, superstiosi si pot cadea usor in ispite, mai asta ne lipseste sa ne intoarcem in evul mediu, tot e bine ca romanii sunt si patrioti nu renunta la religia lor ortodoxa

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Oau, a descoperit "stiinta" ta ca nu exista Dumnezeu?

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ca sa nu ajunga la El si necredinciosi.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Numai Dumnezeu stie si alege.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Devi vulgar, nu m-ai "prins".

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

" din parti.".

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu din margini ci "din parti'. Gicule, eu stau in Rahova, ai auzit de cartierul asta? Nu-mi spune mie ce inseamna, afla tu.

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sunteti bolnavi atunci, in cartierul meu inseamna sa faci s.e.x oral.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru danut):

Https://ro.wikipedia.org/wiki/Penitenciarul_Rahova
cool carteier, ai ce vedea

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Daca tu afli din dex ce inseamna cuvantul respectiv esti pe dinafara la toate.

| danut a răspuns (pentru RAY):

Cartier select asa ca in limbajul de cartier suntem cei mai "tari" de aceia va rog "respect" in domeniu. rolling on the floor

| RAY explică (pentru danut):

Si biserica e tot acolo?

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Inseamna multe dar cum l-ai scris insemna doar un cuvant trivial.

| danut a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt prin acest cartier decat "bisericute" cu sprituri si toiuri.

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dexul de acum este un mare r...t. Este un cuvant tiganesc folosit de sute de ani iar eu l-am auzit cu foarte, foarte multi ani in urma si se refera strict doar la ce am spus eu.