| anonim_4396 a întrebat:

Acum câțiva ani, cineva a încercat să mă atragă într-o chestie imorală, ceva ce nu mai făcusem până atunci. Era vorba despre un bărbat. Căsătorit.
Mă cunoștea de mai multă vreme și voia să avem relații intime. Știam că e însurat.
Nu mai avusesem tangențe până atunci.
Era destul de atrăgător, atât ca persoană, cât și fizic.
La început am vorbit ca amici, apoi a început cu flirtul și avansurile.
Mie îmi plăcea, nu pot să neg, deoarece era atractiv, avea șarm, dar nu intenționam să ajung în pat cu el.
Sunt o persoană religioasă, credincioasă, am citit Biblia de două ori, așadar cunosc poruncile Domnului și versetele cu privire la adulter.
El încerca să mă determine să mă culc cu el și pentru asta apela la toate tehnicile de seducție.
I-am zis să nu insiste, că nu o voi face, dar a început să devină insistent.
Într-o zi, când vorbeam la telefon cu el, am simțit ceva straniu.
Sunt o persoană rațională, nu sufăr de boli psihice și nici nu consum substanțe interzise.
Când am vorbit cu el în ziua aceea, se comporta diferit de cum o făcuse până atunci, în felul cum încerca să mă convingă, vorbele pe care le folosea.
Cel mai straniu a fost să-l simt precum un șarpe care sâsâie atunci când vorbea și încerca să mă convingă în ziua acea să ne întâlnim și să "o facem".
Am simțit o stare de neliniște cum nu mai simțisem în conversațiile anterioare cu el.
(Nu, nu mi s-a părut, obosită nu eram).
M-am rugat să rezist ispitei și am reușit. Nu i-am cedat avansurilor.

A mai avut careva senzații asemănătoare?
Cei care credeți în Dumnezeu si Biblie, ce explicație aveți?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Ai perceput in duhul tau ca era influentat de un demon de seductie.E marr greseala sa vorbrsti si la telefon cu asa pameni.In Biblie scrie ' Fugi de poftele tinrretii!

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Ce rău ești... sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Știi, îți zisesem că o parte dintre răspunsurile tale sunt bine argumentate, folositoare și inteligente dar unele, printre care și acesta, sunt de foarte prost gust și nelalocul lor.
Înțeleg că unele întrebări pot părea ciudate, haioase sau aiurea, mai ales ale trollilor care nu merită mai mult dar sunt și întrebări, printre care și asta, care chiar sunt puse în mod serios și acele persoane vor un sfat pertinent, nu ironie.

Nu mă interesează viața privată a Aniei, ci răspunsurile pe care le oferă ea.

Am înțeles când e de glumă și îmi dau seama când răspunzi în ton amuzant dar pe de altă parte sarcasmul tău e grosier, ca în exemplul de mai sus.

Păreai o persoană inteligentă dar cu acest răspuns ai dat dovadă de mentalitate de prepuber.

| Mosotti a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu cred ca e valabila aia cu sexul, multi n-au sex si nu au nici o treaba, mai se intampla sa aiba omul iluzii, isi autoinduce inconstient cand uneori facem chestii pe care valorile noastre morale nu le permit.
Si e posibil sa percepem pe acela ca un dusman ademenitor, de aia probabil s-a asociat cu un sarpe care sasaie, adica ca pe ceva rau.

Cum eram si eu prin 2010, aveam frica de ingrasare, si percepeam mancarea ca pe ceva malefic, imi dadea o senzatie de frica teribila, cand vedeam borcanul de nutela il percepeam asa malefic ca si cum era ceva de nu pot descrie acum.

Asa o fi fost si la ea, nu vedea doar suprafata, vezi si ce se ascunde in spate.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce intrebare ai pus aici, Rosalio, nu ma mira parerea ta despre mine de acum, ma mira parerea ta despre mine din general.

Cat despre ania, nothing further from the truth.
Bine, e foarte adevarat, din pacate.