| adrianne a întrebat:

Acum cu pandemia si cu postul se mai fac botezuri? Stiu ca si inainte in post nu puteai face botez, dar ma intereseaza doar mersul la biserica si atat, nu petrecerea, ca nu poate fi vorba de asa ceva cu pandemia. Se poate oare?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai acum nu se mai fac botezuri. Probabil dupa iarna o sa se faca.

Răspuns utilizator avertizat
| Panamax a răspuns:

Nu se fac botezuri in post. Oricum este o idiotenie sa botezi un om fara voia lui doar pentru ca asa vor parintii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand Covid19, se fac botezuri de la distanță, din pistolul cu apa, apă sfințită.
Era o postare pe Instagram cu papa botezand un bebelus cu pistolul cu apa.
Acum daca e fake te mint și eu.