| BlackMetalIsMyLife a întrebat:

Adam avea buric?thinking laughing (haideti crestinii)

29 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Atunci a adus Domnul Dumnezeu asupra lui Adam somn greu; şi, dacă a adormit, a luat una din coastele lui şi a plinit locul ei cu carne.
22. Iar coasta luată din Adam a făcut-o Domnul Dumnezeu femeie şi a adus-o la Adam.
23. Şi a zis Adam: "Iată aceasta-i os din oasele mele şi carne din carnea mea; ea se va numi femeie, pentru că este luată din bărbatul său.

Daca vrei sa gindesti =poti sa incepi

Cite coaste au barbatii?

Ce rezultat au avut experientele de acum 70 de ani cu incercarea de a demonstra evolutia bombardind cu raze x musculita de otet.
-De ce nu au obtinut specii noi si mutantii reveneau la specia originala?
-Ce stiinta a plecat de aici?
-Daca la ciinii de rasa li se taie urechile de sute de ani se nasc ciini fara urechi? mai rar apar fara cozi ca au tabirit ateii cu dinti pe ei rolling on the floor.
Intrebare avea Adam cu o coasta mai putin si urmasii erau cu o coasta in plus =? dar de ce?

Urzi23 in marea lui intelepciune a zis :

Ai toate datele poti da singur un raspuns, fara sa ma deranjezi pe mine.

| caractere a răspuns (pentru Urzi23):

Huh?! Pasarel, e irelevant ce spui si esti pe langa gard, pe langa caruta. Ce-are ombilicul cu coasta, numai tu stii.
Na, ce era sa faci si tu decat sa o dai in lambada! In intelepciunea ta, of course!
Mo(din RObotzi) avea o vorba: te ca*ci pe tine cu stropi!

| Urzi23 a răspuns (pentru caractere):

Ce vina am eu ca tu nu esti in stare sa gindesti.Eu am pus toate datele tu trebuia sa ostenesti mintea ta odihnita ca abia te-ai dat jos din pat.
Uite sa te ajut ca mintea ta gifie la deal ca locomotiva cu abur cind urca la munte. Coasta si ombilicul fac parte din Adam Deci daca Adam fara o coasta a facut cu Eva copii normali ghici ghicitoare.Hai caractere slab ia o gura de cafea si trage o tigare sa vezi te scoate mintea la liman?

| caractere a răspuns (pentru Urzi23):

Trollica, ma, tu juri ca esti viu, parol! Am mai intrebat(retoric) si alta data, mai ai frati?!
Hai, vino sa te scuip, ca sa nu te deochi!

| Urzi23 a răspuns (pentru caractere):

De coane greu cu mintea plina de metin esti mai slab ca pustii din clasele 1-4 ai toate datele
A=1, B=2 C=? unde A+B=C
La atit am redus intrebarea.Daca tu nu ai notiunile de baza asta este treaba ta. Poate cind oi ajunge la liceu sa faci biologie te vei lumina.O sa zici ca ai facut atunci ridic din umeri ca nu ai priceput nimic. Poti sa te duci la Antipa la pupt moaste de primate si brontozauri, poate te mai luminezi la minte

Urzi23 a raspuns cu intelepciune:

Fugi la vale melcule rolling on the floor

| caractere a răspuns (pentru Urzi23):

Sa-ti tragi palme, ce argument bazat pe "artimetica" ai gasit!
Daca taceai, pareai mai inteligent.

| Urzi23 a răspuns (pentru caractere):

Ateul care se respecta cind nu il duce mintea sare cu jigniri =tipul de ateu negru in cerul gurii.Ateul care nu are argumente da fuga la Antipa la lins fosile de primate si brontozauri =ateul habotnic si irational.Ateul cu scaun la cap (0. 0001%) vor sa invete si intreaba sau citesc =ateul rational
Tu faci parte din prima categorie

Urzi23 a raspuns cu intelepciune:

Fugi la vale melcule rolling on the floor

| Rapunzell a răspuns:

Eu nu cred ca avea buric.

| ramona30 a răspuns:

Adam a fost un naiv. Sa nu accepte el sa fie sclavul lui d-zeu! D-zeu il facuse din nisip si apa ca un castel din nisip si uite recunostinta. Incredibil de hilare sunt povestile astea biblice. Si mai incredibil e ca mai exista oameni care le cred laughing))))

| Trinitas a răspuns:

Avea un sfarc in ceafa, dar pentru ca Dumnezeo s-a razgandit i-a dat un buric in schimb.

| Bia_8599 a răspuns:

Dumnezeu nu il putea crea cu buric chiar daca nu s-a nascut? Ce intrebare...

| caractere a răspuns (pentru Bia_8599):

Asa-i, l-a facut cu copy-paste de fapt big grin

Răspuns utilizator avertizat
| wales a răspuns:

Nu mai știu pe unde i-am pus poza să văd, dacă avea sau nu buric. Sincer, mi-a scăpat detaliul ăsta.

Răspuns utilizator avertizat
| AnghelB a răspuns:

De aia nu poti tu sa dormi ateule?

| caractere a răspuns:

Da` unde-s Bartholomew, Ema, Newlife, Urzi?
A, stai, ca astia raspund doar la ce le convine si unde pot da copy-paste la psalmi, psaltiri si cum le-o mai chema, drept "argumente".

| Deny1333 a răspuns:

Da, avea, l-am văzut eu cum şi-l controla mereu cu degetul.

| iFollowRivers a răspuns:

Normal.doar nu era mutant

| BlackMetalIsMyLife explică:

Pai cum avea buric daca nu era nascut?rolling on the floor lool

| BlackMetalIsMyLife explică:

Ema,vreau un raspuns la intrebarea asta laughing mi-ai raspuns la toate dar pe asta o ocolesti thinking

| Hydrangeaceae a răspuns:

Da, normal ca avea. A fost la fel cum suntem si noi, oamenii din ziua de astazi.

| caractere a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Daca avea buric, inseamna ca a avut si cordon ombilical. Daca a avut cordon ombilical, inseamna ca fatul s-a dezvoltat intr-un uter. Si aici intervine paradoxul.
Dumnezeu - creatorul lui Adam si Eva(nu?!) - era femeie?! big grin

| Pralină a răspuns:

Ma duc sa-l controlez.
*O Adam Adam Adam.*

| Urzi23 a răspuns (pentru Pralină):

Il controlezi de pomana Au toate datele de la mine si nu sunt in stare sa traga cu mintea lor o concluzie. Atei sunt acum la rugaciunea de seara indreptati cu fata spre Antipa ei se roaga si pupa poza lui darwin.Nu mai au timp sa gindeasca ca este efortul prea mare.

| Pralină a răspuns (pentru Urzi23):

Bai creierule, eu sunt atee.

| Urzi23 a răspuns (pentru Pralină):

Pralină a răspuns (pentru Urzi23):

Bai creierule, eu sunt atee.

Urzi23 in marea lui intelepciune a zis :

Te retin eu sa nu gindesti daca esti atee sad

| motherfuckerstyle a răspuns:

Presupun.

| tequillaXd a răspuns:

Dap ma avea buric doar era si el om era setat pe full all